Hei,
Osaako kukaan sanoa mistä löytäisin purjeompelijan, joka suostuisi tekemään/ompelemaan minulle vanhasta purjeestani katoksen mökille pergolaan? Minulla olisi kaavana vanha kankainen pergolan katos. Löytyisikö tätä kautta sopivan hintainen ompelija?
t. Kirsi
Vanhan purjeen uusiokäyttö
9
206
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan kaikki kuomun tekijät, miksei purjeen tekijät.
- Anonyymi
Ja nyt on paras aika kysellä, niin saat ensi kesäksi katoksen valmiiksi talviajan työnä.
- Anonyymi
Juu, siksi olenkin nyt liikkeellä, että saisi ensi kevääksi uuden katoksen vanhan tilalle. Onko ehdottaa jotain ompelimoa Uudeltamaalta?
- Anonyymi
Missäpäin Suomea tämä tarve on?
- Anonyymi
Lohjalla asutaan.
- Anonyymi
Laatuteltta Klaukkala?
- Anonyymi
Rohkeasti vaan ottamaan yhteyttä purje ja kuomuneulomoihin. Hinta riippuu monesti kiireestä, sekä asiakkaan että yrityksen. Saat helposi säästettyä rahaa kun ratkot sen vanhan katoksen itse auki ja leikkaat itse purjeesta vastaavat palat. Ompelijalta kysyt ennen leikkaamista paljonko pitää jättää saumoja varten. Aikanaan oli itsellä vastaava projekti jossa itse leikkasin palat ja sanoin että ommelkaa kun ehditte. Neulomoilla on aina välillä hiljaisempia aikoja jolloin voivat tehdä näitä välitöitä hyvinkin edullisesti.
- Anonyymi
Laita 2 purjetta, siten saat purjeiden välisen solan toimimaan. Rullalaitteen avulla saa purjeen sisään, kun sitä ei tarvita. Tuulen yltyessä voi myös reivata.
- Anonyymi
Kyllä ainakin yksi höpöttäjä näyttää löytäneen tähänkin ketjuun.
Ei voi ainakaan aloitekyvyttömyydestä syyttää.
Kun tuota innostusta näyttää olevan, niin miksi ette perustaisi aika ajoin omaa keskustelua.
Me muut voisimme käydä sitten siellä hörähtelemässä teidän sukkeluuksillenne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068