Ekklesia Kitee

Anonyymi

Kenen rahoilla pyörii Kiteen keskustassa avattu Ekklesia paikka? Rahoittaako kunta?

8

3048

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiiä, oisko joku uskonnollinen putiikki.

    • Anonyymi

      Keski-Karjalan Uskovat ry

      Uskonnollisille yhteisöille voi hakea valtion rahoitusta.
      Tottahan toki myös uskonsisaret ja veljet maksaa raamatulliset kymmenyksensä ja mieluusti enemmänkin.

      • Anonyymi

        Lisäksi uskonnolliset yhteisöt eivät ole velvollisia maksamaan veroja.


    • Anonyymi

      Miksi Eklesian johtaja väittää ja haukkuu että Katrin Kulman ei ollut oikeassa hengessä palvelustyössään ja myös ei Niilo Ylivainiokaan , kuinka uskallatte väittää jotain tälläistä valetta, menkää itseenne. ja tehkää parannus .

      • Anonyymi

        Ainahan uskonlahkolaisilla on jotain kähinöitä. Sekaisin joka iikka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainahan uskonlahkolaisilla on jotain kähinöitä. Sekaisin joka iikka.

        Just niin!
        Tottahan toki kaikkein oikeimmat uskonryhmät ja uskovaiset kaikkein oikeimmista uskonryhmistä ja uskovaisista tuo esille kaikkein oikeimman totuuden kaikkein oikeimmista totuuksista!
        Luonnollisestikin se kaikkein oikein täydellinen totuus löytyy vain heidän itsensä edustamalta ryhmältä ja uskovaisilta, sillä muut ovat perkeleensaatanan erehdyttämiä ja sokaisemia helvettiin joutuvia.
        Niin että tarkka se olla pittää näissä asioissa!


    • Anonyymi

      Kyllä on aika rohkeata käyttää aikansa saarnatessaan vain toisten saarnaajien arvosteluun kuten Niilo Ylivainion ja Kathryn Kuhlamnnin. Mielestäni saarnata tulisi kertoa Jumalan armosta ja pelastuksesta ja saarnata suoraan Raamatun sanaa. Nuo arvostelut ovat ihmislihan tuotetta. Katsokaa ettette kaadu kun Jumala tuomionsa jakaa aikanaan jokaisesta sanasta on tehtävä tili. Ja parempi vain tehdä rakkauden tekoja jotka vaikuttavat ihmisten pelastumista kuin toisten ihmisten parjaaminen ja arvostelu puhujan paikalta ja vielä kun on vastuuhenkilönä kyseisessä yhdistyksessä. Kutsukaa muitakin puhujia kuin Petri Paavola. Olin kokouksessa joka kesti 3 tuntia ja kertaakaan ei rukoiltu ihmisten puolesta eikä yleisesti. Arvelin että tämä mies rakastaa omaa ääntään ja itseänsä enemmän kuin Jumalaa.

      • Anonyymi

        Oliko edes riittävän iso kolehtihaavi mihin kehoitettiin antamaan rahaa
        "vapaaehtoiseksi uhrilahjaksi Herralle"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      261
      9328
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      314
      6504
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      69
      1513
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1361
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      88
      1157
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1141
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      983
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      828
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      726
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe