Kumho Ecowing ES31 kokemuksia?

Anonyymi

Kukaan ajanut tällaisilla kesärenkailla? Harkinnassa koska yhdistyisi ainakin rengasmerkintöjen perusteella alhainen vierintävastus, pieni melu ja edullinen hinta.

Miten kestäneet ja onko ajettavuudessa tai ohjaustuntumassa ollut moitittavaa?

10

9208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain edeltäjämallista Ecowing KH27 kokemusta, ainakin tuntui hiljaiselta ja mukavalta. Kesto ei ihan parasta luokkaa mutta kyllä ne kesti Nokian kesärenkaita paremmin. Ohjaustuntumasta vaikea sanoa koska Avensiksessa aika surkea ohjaus millä tahansa renkaalla. Edeltäjämallin perusteella uskaltaisin kyllä ostaa tuon uudemman ES31 mallin. Onhan se kuitenkin korealainen eikän mikään kiinanrengas.

    • Anonyymi

      Ei kukaan käyttänyt ES31 mallia?

    • Anonyymi

      Nyt alla 16" ecowingit 2000km hyvin tuntuu menevän. Ovat hiljaiset, mutta en ole ainakaan vielä huomannut ovatko taloudellisemmat kuin ex Continentalit.

      205/55/16" alle laitettuna 259€ Tallinnasta

      • Anonyymi

        Edullisesti saa Tallinnasta, mutta kyllä matkakulut pitäis huomioida, ainakin 100€ menee matkakuluihin.


    • Anonyymi

      Suomessa maahantuojalta loppu kun pari viikkoa sitten kyselin paikalliselta Kumho myyjältä. Ainakin 195/65r15 joka erittäin yleinen koko. Tuli sitten kalliimmat premiumrenkaat.

    • Anonyymi

      Pari viikkoa ajellut uusilla Kumhoilla, ja olen todella tyytyväinen renkaisiin, suosittelen.

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta, taidan hankkia kans Kuhmon kesärenkaat, ilmeisesti on myös pienempi vierintävastus?


    • Anonyymi

      Minulla 195/65/15 Kumho Ecowing farkku Hynyssä selvästi paremmat alla kuin Nokialaiset lisäksi äänettämättömät .

      • Anonyymi

        Hienoa!


    • Anonyymi

      Ecowingit toimivat aikansa mutta loppuvaiheissa parista renkaasta alkoi runko pettää vaikka pinnan puolesta olisi kesän ajellut. Yhteen renkaaseen tuli paukama ja vaihdoin pois. Hintaansa nähden ok renkaat ja sopivat ellei tarvitse jatkuvasti huonoilla teillä ajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      73
      3931
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3515
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      79
      3343
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2648
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1618
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1526
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1144
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1124
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1110
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1026
    Aihe