Kumho Ecowing ES31 kokemuksia?

Anonyymi

Kukaan ajanut tällaisilla kesärenkailla? Harkinnassa koska yhdistyisi ainakin rengasmerkintöjen perusteella alhainen vierintävastus, pieni melu ja edullinen hinta.

Miten kestäneet ja onko ajettavuudessa tai ohjaustuntumassa ollut moitittavaa?

10

8103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain edeltäjämallista Ecowing KH27 kokemusta, ainakin tuntui hiljaiselta ja mukavalta. Kesto ei ihan parasta luokkaa mutta kyllä ne kesti Nokian kesärenkaita paremmin. Ohjaustuntumasta vaikea sanoa koska Avensiksessa aika surkea ohjaus millä tahansa renkaalla. Edeltäjämallin perusteella uskaltaisin kyllä ostaa tuon uudemman ES31 mallin. Onhan se kuitenkin korealainen eikän mikään kiinanrengas.

    • Anonyymi

      Ei kukaan käyttänyt ES31 mallia?

    • Anonyymi

      Nyt alla 16" ecowingit 2000km hyvin tuntuu menevän. Ovat hiljaiset, mutta en ole ainakaan vielä huomannut ovatko taloudellisemmat kuin ex Continentalit.

      205/55/16" alle laitettuna 259€ Tallinnasta

      • Anonyymi

        Edullisesti saa Tallinnasta, mutta kyllä matkakulut pitäis huomioida, ainakin 100€ menee matkakuluihin.


    • Anonyymi

      Suomessa maahantuojalta loppu kun pari viikkoa sitten kyselin paikalliselta Kumho myyjältä. Ainakin 195/65r15 joka erittäin yleinen koko. Tuli sitten kalliimmat premiumrenkaat.

    • Anonyymi

      Pari viikkoa ajellut uusilla Kumhoilla, ja olen todella tyytyväinen renkaisiin, suosittelen.

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta, taidan hankkia kans Kuhmon kesärenkaat, ilmeisesti on myös pienempi vierintävastus?


    • Anonyymi

      Minulla 195/65/15 Kumho Ecowing farkku Hynyssä selvästi paremmat alla kuin Nokialaiset lisäksi äänettämättömät .

      • Anonyymi

        Hienoa!


    • Anonyymi

      Ecowingit toimivat aikansa mutta loppuvaiheissa parista renkaasta alkoi runko pettää vaikka pinnan puolesta olisi kesän ajellut. Yhteen renkaaseen tuli paukama ja vaihdoin pois. Hintaansa nähden ok renkaat ja sopivat ellei tarvitse jatkuvasti huonoilla teillä ajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7736
    2. 108
      5941
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5167
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4536
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3210
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2967
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2928
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2434
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2427
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2046
    Aihe