Näin kauhean painajaisunen.

Painajaisessa minulla oli vokkelo joka hajosi vähän väliä, kaikki rahat meni korjauksiin ja sain häädön, jouduin asumaan vokkelossa.
Aamulla heräsin ahdistuneena ja hikisenä, menin vessaan ja sitten katsoin parkkipaikalle ja näin oman Toyota Corollan siellä, vaivuin polvilleni ja rukoilin ja kiitin Toyotaa pelastuksesta.
1070
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Luin vag-arenalta kuinka paljon niissä on vikoja, jopa uusissa vaggineissa. Se on suurta tuskaa omistaa vaggine.

Äänestä

Toyota, johdata sinä meitä.

Merkkien merkki tuo uskoville ikuisen onnen, autuuden ja voiton. Mutta voi niitä kurjia uskottomia merkkien merkin kieltäjiä ja pilkkaajia, heidän kohtalonsa on ikuinen kurjuus, hammasten kiristys ja vaikerrus, tulta ja tulikiveä sataa uskottomien päälle kun kurjat vaeltavat synkässä murheen laaksossa.
Hirmuinen tulee olemaan valitus kun kun väärän merkin valinneet tajuavat erheensä ja ikuisen kadotuksen johon he joutuvat mutta oikean merkin valinneet he ovat autuaita iänkaikkisesti.

Äänestä

Sellaista se voi olla, kun kännissä menee nukkumaan.

Äänestä
  • Kuka hullu odottaa selviämistä että menisi nukkumaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuka hullu odottaa selviämistä että menisi nukkumaan?

    Tojoillahan ajetaankin yleisesti humalassa.

    Äänestä

Toi ota jos et muuta saa. Mene sinne asumaan.

Äänestä

Taas yksi osoitus siitä miten tojohönöt ovat aivan omassa kastissaan sekopäisyys-asteikolla.

Äänestä

Minäkin näin painajaisen. Mafia kiristi minua luopumaan rakkaasta Passatistani ja määräsi että joudun ajamaan loppuelämäni Tojolla tai muuten hukka perii. Antoivat tilalle saman ikäisen ja yhtä paljon ajetun Avensiksen. Töihin matkaa 100 km suuntaansa ja tuolla oli pärjättävä. Syysmyräkkä iski päälle ja meno oli sanoinkuvaamattoman hirveää kaistan puolelta toiselle vaappumista. Jouduin vielä hynnäilemään alinopeutta kun se kotteto ei vaan tahtonut pysyä tiellä yli 70 vauhdissa. Työmatkaan mennyt aika piteni puolella tunnilla suuntaansa. Määräsivät vielä kaupparatsukeikkoja ympäri maakuntaa eikä ikinä ehtiny ajoissa paikan päälle vaikka poljin Tojoa kuin tulpatonta mopoa. Työuupumus siinä sitten iski heti ja ajauduin lähes tiedottomassa tilassa vastaantulevien kaistalle. Sitten horisontista lähestyi rekan keula kuin lähestyvä tiiliseinä. En jaksanut väistää, aattelin että ihan sama. Sitten heräsin ja juoksin pihalle. Rakas virheetön Passattini oli tallella eikä tummapukuisia ukkoja näkynyt mailla halmein. Ihanaa että oli vain unta!

Äänestä
  • Passatti.... Tirsk.

    Äänestä

Painajainen voi olla todellisuutta. Meillä oli perheessä Golf farmari ja samaan aikaan 6 vuotta vanhempi Avensis. Ensimmäinen ongela oli siinä, että vaikka käytössä oli kaksi autoa, kunaan ei koskaan halunnut kuin pakosta ajaa Golfilla. Talvella sillä ei voinutkaan kun sen sisään ei päässyt kuin sorkkkaraudalla. Miten vitussa autossa voi olla niin huonot lukot ja ovet kuin Golfissa. Pienikin määrä vettä ja siihen päälle pakkanen, niin Golfin ovet olivat jumissa kun ovet olis suunniteltu niin, että niiden väliin tuli jäätä joka väänsi ovipellit. Lukkoja ei saanut auki millään keinolla pakkasella ja jos ne onnistui saamaan leudolla auki, niin sitten niitä ei saanut kiinni.
Sitten ovista vielä, mitä helvettiä varten Golfissa on avattavat ikkunat kun niitä ei voi käyttää. Golfissa pitää olla mukana puukiilat, jolla saa ikkunat kiilattua ylös jos ne on erehtynyt avaamaan. Sieltähän menee vaan ne muoviset klipist rikki, mutta miksi vitussa ne menee rikki kerran kuukaudessa. Moottori on niin hengetön vaikka saman kokoinen tilavuudeltaan kuin tuossa Avensiksessa, ettei sillä pääse ohi edes mopoautosta. Vaihteita ei kannata yrittää käyttää kun kytkinsylinteri on tehty halvimmasta kiinalaisesta leikkikalumuovista. Koskaa ei tiedä milloin kytkinsylinteri pettää ja se pettää usein. Lisäksi kytkinpolkiimen liike on jotain niin kauheaa, että polkuautossakin on lyhyempi poljinmatka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Painajaisessa minulla oli vokkelo joka hajosi vähän väliä, kaikki rahat meni korjauksiin ja sain häädön, jouduin asumaan vokkelossa.
Aamulla heräsin ahdistuneena ja hikisenä, menin vessaan ja sitten katsoin parkkipaikalle ja näin oman Toyota Corollan siellä, vaivuin polvilleni ja rukoilin ja kiitin Toyotaa pelastuksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu