Tuo pallomahainen pahanilmanlintu levittää väärää tietoa palstalla että tuo 1 vrk:n karanteeni olisi vain tilauslennoilla saapuville. Tämä ei pidä paikkaansa vaan on jo virallisestikin korjattu, eli kaikki "vihreistä" maista lentoteitse saapuville on tuo 1 vrk:n karanteeni.
Väärää tietoa.
11
77
Vastaukset
- Anonyymi
Huomasin saman ja laitoin tämän asiaa käsittelevään ketjuun.
Leikkimajuri aloitti taas dementisen vänkäämisen alusta, että Thaimaahan ei pääse marraskuussa ja sanoi jopa että "ketään ei ole tulossa" :DDD
Pääministeri teki kuitenkin tiedonannon jo kaksi viikkoa sitten Thaimaan aukeamisesta.
https://www.bbc.com/news/world-asia-58838189
Kaksi viikkoa sitten siis jo näin sovittiin ja Suomi lisättiin listaan viikko sitten, joka käy ilmi aloituksessa olevasta kuvasta. Suomi kuuluu näihin maihin nyt, joita alunperin oli kymmenen.
Mukaan:
Rokotustodistukset
Terveen paperit eli testi lähtiessä
Vuorokausi sovitussa hotellissa
Testi vuorokausi saapumisen jälkeen
Puhtaan testin jälkeen voit matkustaa minne vaan Thaimaassa
"Referring to visitors from 10 low-risk nations, he stressed that "when they arrive, they should present a [negative] Covid test... and test once again upon arrival".
If the second test is also negative, any visitor from those countries "can travel freely like Thais", the prime minister said"
Tervetuloa lämpimästi Thaimaahan, vaikka leikkimajuri ei sinua tänne haluakaan <3 (Hän taisi sitäpaitsi joutua taas lähtemään Suomeen sairaalahoitoihin)
T 2010- Anonyymi
Pikku pupunen huutelee puskista pelokkaana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pikku pupunen huutelee puskista pelokkaana.
Olisit sitten hiljaa niin vaikuttaisit viisaammalta.
Jos meinaatte matkustaa niin muistakaa kusiset paikat ja ette sitten ...tana nakuta mun entistä omais hoitajaa tarakkaan ainakaan porukalla siellä kirotulla pattajajallanne mokomat vähäsuolaiset pallomahat. Aimolla on paha taipumus antaa ryhmä alennuksia varsinkin arabeille ja intialaisille, mutta myös kalpeille pohjoisen pojille sekä kaikille kellä on valuuttaa, sukka housuja, farkkuja, pipoja tai kintaita antaa vaihdossa.
- Anonyymi
Embassy sivuilta löytyy kaikki. Tosta edeltä puuttuu vielä ns.tilitiedot elikkä 30E/day single, 60E/day ,family turisti visan osalta paratiisissa seikkailun ajalta. Koskee myös virolaisia. Tässä kävi taas kuten viime vuona vain varakkaaat morjestaa toisiaan Thaimaassa. Moro.
- Anonyymi
Siksipä siellä ei senseitä näy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siksipä siellä ei senseitä näy.
Entä jos ajaa ihan pieni ruokaisella vladivostok 1200 ässällä jossa on tuulenhalkoja sboileri takana ja vetää ihan rekan perässä peesaten kiinni halki Ruotsin ja oikaisee siitä Espanjan kautta Thaimaaseen?
By NumBaII, 60 vuotta puukuulaistuimen kolinaa
- Anonyymi
NO, NIUVAN KILJUPÖTÖN ÄÄRESTÄ SE EI MUUTENKAAN POISTU
kun ovi on yhä säpissä - Anonyymi
Kaikkihan tuon alkoholisoituneen lento majurin jutut on huuhaata.
- Anonyymi
Voin vakuuttaa.
S
- Anonyymi
Pallomahainen pahanilmanlintu vaihtoi persoonansa onkopojaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1365086Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703510"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063386Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma482702Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.342346- 1161671
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3591192- 491156
- 49892
PrimeTimen kaikkitietävä yli-ihminen taas superasiallisena
Joku mistään mitään tietämätön antaa täysin vääriä ohjeita ihmisille. Onneksi maailmanhistorian ylivoimaisin yleisnero k59725