Se on elämää, aina saa olla varuillaan kun tapaa uuden ihmisen, ja jokainen jolle olet ystävällinen on mahdollinen hyväksikäyttäjä. En ole siis millään tavoin pelokas, järkyttynyt tai yllättynyt. Ne ovat vain ihmisiä.
Vastataan nyt varmuudeksi
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lisään, silloin kun olet oma itsesi, sinulla on järkipäässä, et ole manipuloitu tai riippuvainen näistä ihmisistä millään tavoin. Sen kestää.
Lisään 🤭
Nämä on kyllä ihan parhaita. Sääliksi käy. Oman elämänsä ongelmia syyttömälle kostavia. Eikö hävetä? Olet niin ivallinen, epätoivoinen ja tunteeton. Että koet tarpeelliseksi ivata jokaista tekoani. Mitään en ole sinulle tehnyt. Mene siihen elämääsi, ja mieti miksi käyttäydyt noin. Mitä sinulta puuttuu, mitä voisit tehdä itse että voisit paremmin. Miten voisit virheitäsi korjata, jotta elämäsi olisi helpompaa. Juokset joka kerta pääsi seinään, ja mietit miksi osa seinistä murtuu ja osa kestää. Etsisit oven. Ja kävelisit siitä ulos tai sisään.
Olen huomannut, ikävä kyllä että ihmisiä ei pidä päästää liian lähelle.
Eikä varsinkaan nuorten
Pedofiili on juonikas
No minä en ole mikään pedofiili jos sitä vihjaat.
No en oikeastaan minäkään. Tuo sitäpaitsi helpotti kuulla,ettet ole sinäkään.😄☺
Taidat olla valtion tarjoaman miniloman tarpeessa
Itse olen yllättynyt kuinka typeriä ihmiset ovat kun keksivät päästånsä täysin huuhaa juttuja ja sillä tavalla pyrkivät sabotoimaan jonkun elämää.