LOUKUT VIREESEEN

On alkanut hiirien pyynti kuukausi, sillä pyrkivät sisätiloihin.

Kuinka viherpiipertäjät toimii tämän asian kanssa?
896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jyvien ja pähkinöiden myynti pitäisi kieltää kaupunkissa, muuten rottavirus leviä!🆘

Äänestä
  • Ja ruokkijat linnaan.

    Äänestä

Loukutin loukutin vireeseen . Aivan .Jyrsijät keskisesä suomessa jyläävät !

Äänestä

rivitalon välikatolla ja seinien välissä tänään rotta lauma taas jyrsii jotakin, ettei uskalla nukkua kunnolla!

Äänestä

Ei ne viheriäin kissatkaan saa varmaan lihaa syödä, hiiret ja rotatkinn ovat sitä luonnon monimuotoisuutta, jota pirtää suojella.

Äänestä
  • Kissien onsaatava elää luonnollista kissamaista lelämää!

    Äänestä

Mutta repohan jäi jo loukkuun, Joutikin.

Äänestä
  • Vihreät pyysivät hiiren?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On alkanut hiirien pyynti kuukausi, sillä pyrkivät sisätiloihin.

Kuinka viherpiipertäjät toimii tämän asian kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu