Tänä aamuna laitoin tänne uuden ketjun ja aiheena olivat parhaat vastustajien lohkaisut. Miksi ketju piti poistattaa? Ettekö kestä nähdä omia juttujanne??
🤣🤣🤣
Kysymys poistattajalle!
5
137
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä niihin kuuluu kiinnostais tietää. Minä tiedän parikin. Varsinaisia vitsiniekkoja. Yksi kerran teki kansalaisaloitteen jossa hän uskoi että nainen voi jättää salaa mieheltä ehkäisyn syömättä. Minä olen usein jättänyt kondomit syömättä kyllä mutta mieheni tietää asiasta.
- Anonyymi
Minä ainakaan en mitään tuollaista ehtinyt nähdäkään, viimeksi kun olin paikalla eilen päivällä. Harmi, olisi ollut kyllä mielenkiintoista nähdä mitä vääristelyjä ja omia tulkintojasi tällä kertaa keksit trollattavaksi.
- Anonyymi
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/393
Tässä kerrotaan kavalasta naisesta joka jättää kierukat ja kondomit syömättä ja syöksee miehen tämä tahtomatta isyyden kiroukseen ja elatusvelvolliseksi. Hassua että tässä tavallaan kehutaan kuinka abortti onkin hyvä juttu jos miestä koitetaan saada vastuuseen jostain. 😂 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/393
Tässä kerrotaan kavalasta naisesta joka jättää kierukat ja kondomit syömättä ja syöksee miehen tämä tahtomatta isyyden kiroukseen ja elatusvelvolliseksi. Hassua että tässä tavallaan kehutaan kuinka abortti onkin hyvä juttu jos miestä koitetaan saada vastuuseen jostain. 😂Yksi hyvä syy aborttiin tietenki se ettei miestä aleta millään elareilla ahisteleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/393
Tässä kerrotaan kavalasta naisesta joka jättää kierukat ja kondomit syömättä ja syöksee miehen tämä tahtomatta isyyden kiroukseen ja elatusvelvolliseksi. Hassua että tässä tavallaan kehutaan kuinka abortti onkin hyvä juttu jos miestä koitetaan saada vastuuseen jostain. 😂Onnistuit siis taas irrottamaan lauseen asiayhteydestään, missä kerrottiin että mies voi aina käyttää ehkäisyä jotta ei-toivottua isyyttä ei seuraa tuollakaan tavoin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei2017048- 1592086
- 1131718
- 511410
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551278Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢571165Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001094Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71036Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan257985- 41979