Jodelissa käyty viime päivinä keskustelua Kotkassa tapahtuneista oletettavista huume kuolemista. Kuukauden aikana viisi ihmistä olisi kuollut mahdollisesti huumeisiin, jotka ovat sisältäneet jotain muuta kuin niiden olisi pitänyt olla. Kymärissä ei asiaa ole uutisoitu. Onko Kotka tarkoituksella jättänyt asiasta viestinnän väliin ja päättäjät ajattelevat ongelmien poistuvan sillä, ettei näistä asioista puhuta?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kotkassa on kuollut nuoria myös huumeisiin luokiteltuihin lääkkeisiin, mutta täällä ei liiemmin oteta kantaa koska pelätään astua jonkun varpaille.
Onneksi se yksi klinikka lähti, mutta onkohan uusi tullut tilalle ? Näin ainakin huhut kertovat.
Ei ne huumeongelmat Jodelissa tai Suoli24:ssa keskustelemalla poistu, eikä ainakaan kaupunkia tai sivullisia kannata syyllistää. Aluksi vai katsoa vaikka peiliin.
Jos 5 käyttäjää on kuollut, niin se on tervetullut ilmiö.
Näihän se huumeongelma ratkeaa itsestään.
Todella positiivinen uutinen.
Ongelmahan just poistuu tolleen,taas vähemmän käyttäjiä.Jos kaikki huumeittenkäyttäjät poistuisivat keskuudestamme tavalla tai toisella,ei olisi enää mitään huumeongelmaa....kuitenkin loppupelissä aina oma valinta alkaako käyttää vai ei.Turha syyllistää muita esim;vaikea elämä tai nuoruus tai kipeä varvas,oli pakko ruveta vetään.....höpöhöpö ittestään se on kiinni.
Elämästä ei selviä hengissä.ei ainakaan huumeilla.
Juokaa kiljua nin pysytte henkissä
Se on ihmiskoe menossa Kotkassa. Miten paljon kotkalainen kestää valehtelua, teeskentelyä ja sosialismia. Lieveilmiöt kuuluvat asiaan.