Moi, onko kukaan kokeillutn oita Pedigreen DentaStixeja ja mitä mieltä olet?
Kun hampaidenpesu on tosi inhottavaa eikä koira yhtään anna tehdä sitä, niin jos siihen auttaisi edes joku tuollainen...
MITÄ VAA KOKEMUKSIA!
DentaStix?
5
8576
Vastaukset
- ~TytZi~
Noi DentaStixit on hyviä! Mun cairnterrierin hampaat on tosi valkoiset ja puhtaat niiden ansiosta!
- Cockeri
Kuinka monta sellaista luuta viikossa kannattaa antaa? Riittäkä kerran viikossa?
- syötän!
minä ainaskin syötän koiralleni tällä hetkellä ainaskin jotain saman nimisiä tikkuja joita annetaan päivässä yksi. kun hengitys rupes yhtäkkiä haisemaan niin jumalattoman pahalle! olen nyt 4 tikkua antanut, eikä haise kyllä enään yhtään pahalle. minun mielestä on kyllä auttanut.
- kyllä!
Annan kaikille koirilleni palan DentaStixiä joka päivä, paitsi niinä päivinä, kun pesen hampaat. Kyllä niistä hyötyä on ja lisäksi koirat tykkää niistä!
- Anonyymi
Meidän valkkari on syönyt niitä koko ikänsä (4v) samoin edellinen koira Basenji yli 10 vuotta.
Nyt on etsitty syitä koiran kutinaan ja kun ne jätettiin pois kutina helpotti osittain.
Ostin apteekista Virnacin Veggiedent fresh paketin, ei kelpaa koiralle.
Harmillista.
Edelliseltä koiralta ei koskaan tarvinnut poistaa hammaskiveä ja valkkarilta on poistettu kerran vähäiset kivet kun tuli poskihampaaseen murtuma.
Nyt varmaan aloitetaan hampaitten harjaaminen päivittäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648