Yläkertalainen

häiriköi yhä tömistelyllään ja jotain pudottelee lattialle. Keskellä yötä.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sinä tarvitset ystävän.

Äänestä
  • Minäkin tarvitsen, mutta haluan vain sellaisen jonka tunnen entuudestaan. Rikkinäisenä ei ole jaksamista tutustua yhteenkään uuteen ihmisen ja jos johonkin vielä liittyy huonoja muistoja useamman vuoden ajalta, niin ei tunnu mitenkään mahdolliselta olla tekemisissä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minäkin tarvitsen, mutta haluan vain sellaisen jonka tunnen entuudestaan. Rikkinäisenä ei ole jaksamista tutustua yhteenkään uuteen ihmisen ja jos johonkin vielä liittyy huonoja muistoja useamman vuoden ajalta, niin ei tunnu mitenkään mahdolliselta olla tekemisissä.

    Rehellisesti sanon asian niin kuin se on. Liian kauan on tapahtunut paljon sellaista mikä on haitannut elämää. Nyt on liian myöhäistä, jotain olisi pitänyt tapahtua jo vuosia sitten. Hänen surunsa ei enää kosketa minua ja siksi minulle on ihan sama mitä hän elämässään tekee. Jos "tyrkytys" jatkuu arjessa, niin se vain vahvistaa sitä etten koskaan halua olla tietyn ihmisen kanssa missään tekemisissä. Voin sanoa kaiken tämän kasvotusten jos "meteli" ei lopu. Minulla on oikeus ihan itse valita kenen kanssa haluan aikaani viettää.

    Äänestä

Sillä on päässä vikaa ja kun on päässä vikaa niin siitä muodostuu oravanpyörä. Käy lyömässä niin loppuu.

Äänestä
  • En lyö ketään. Parempi muuttaa toiseen asuntoon, jottei tartte enää kuulla mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En lyö ketään. Parempi muuttaa toiseen asuntoon, jottei tartte enää kuulla mitään.

    Muuta maalle. Se auttaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En lyö ketään. Parempi muuttaa toiseen asuntoon, jottei tartte enää kuulla mitään.

    Ihme nössöjä. Heti muuttamassa kun joku vammane ärsyttää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihme nössöjä. Heti muuttamassa kun joku vammane ärsyttää.

    Ei pelkästään sen takia, on muuttamiseen muitakin syitä. Tilaa enemmän ja parempi maisema ikkunasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muuta maalle. Se auttaa.

    En halua muuttaa maalle. Nykyinen asuinpaikka on riittävän maalla ja lähellä luontoa. Tuttu paikka koska jo nuorena lukiolaisena liikuin paljon näillä seuduilla.

    Äänestä

Mut kun curling on kivaa.

Äänestä

Käy sanomassa asiasta. Ei se täällä trollisivustolla paremmaksi muutu.

Äänestä
  • Muutto toisen asuntoon on paras ratkaisu.

    Äänestä

Mikä teitä oikein vaivaa, kun ette uskalla puhua asiallisesti tuollaisista asioista?

Mene puhumaan naapurille, joka häiritsee käytöksellään. Selvitä asia.

Äänestä

Zorppa, äänitallenne jääny jumiin, hinkkaa samaa kohtaa uudestaa ja uudeestaan.

Äänestä
  • Vibrasta loppu patterit ja se kaatu.

    Äänestä

Meillä sama mutta kuuluu alakerrasta.

TUMP TUMP TUMP TUMP TUMP koko päivän AINA kun liikkuu asunnossaan. TUMP TUMP in perusteella voi paikallistaa missä kohti tyyppi kulkee.
Kun salkkarit jatkuu mainoskatkon jälkeen kuuluu TUMPTUMPTUMPTUMP.

Ärsyttävä. Varmaan joku maalaistollukka joka ei osaa tapoja.

Äänestä
  • Ehkäpä sinun liikkumisesi kuuluu hänelle ihan samalla tavalla. Tuskin hän sitä tahallaan tekee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

häiriköi yhä tömistelyllään ja jotain pudottelee lattialle. Keskellä yötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu