Millainen perämoottori Guy 22 veneeseen ?
Lyhyt vai pitkäriginen ? teho ?
Lyhyt vai pitkäriginen ? teho ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itselläni oli Hondan 4-tahtinen 6-hp pitkärikinen, ei loppunut tehot missään vaiheessa ja veneen käsittely äärettömän helppoa ennenkaikkea satamassa kovalla tuulella ja aallokossa. Ainoastaan ko. mallin käynnistys käy urheilusta.
Aikaisempi malli oli Yammu 4hp pitkälllä rikillä, 20v vanha. Tehot eivät riittäneet kovemmassa aallokossa eikä tuulellakaan. Satamamanööverit erittäin tuskallisia.
on n. 20vuotta vanha yamaha. Kone on pitkärikinen mikä sen tulee ehdottomasti kyllä olla. Kone on iältään vanha ja varmasti on tehot hieman kadonneet, mutta olen pärjännyt koneella hyvin. Aallokossa vois olla enemmän tehoa, mutta kyllä vaivalloinen kulku aallokossa johtuu pitkälti lyhyestä rungosta.Olen itse pohtinut myös uuden koneen ostoa. Tulin kuitenkin tulokseen että käytän 1000€ johonkin muuhun, kyllä nykyisellä pääsee laituriin ja laiturista irti.
Suosittelen että hankit koneeksi,5hv mercury tai mariner pitkällä rikillä. Siihen en osaa sanoa, että onko 4-tahti vai 2-tahti parempi. 2-tahti kone on kyllä kevyempi.
Myyn pitkärikisen Mariner 6 hp,yksi kesä käytetty vuonna -93(about)
Jos kiinnostaa anna meili osoite.
olet suunnilleen ajatellut pyytää??
Mitä vuosimallia kone on? 93??
Olen kiinnostunut Marinerista
[email protected]