asuminen kärsämäessä?
mitä maksaa
Anonyymi
24836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
mielenterveyden
arvio, että kmäellä neljännes väestöstä 2650 nestä, poislukien työssä käyvät n.1000 jää 1650 ja siitä vielä maataloustuottajat pois- arvauksella oisko 1000, jää 650 josta neljänneksellä n.130 ei kaikki hepat tallissa..,miten sitten, kun tuulimyllyt alkaa jauhamaan korvien välissä omaa argooniansa, no sen norsut on jo testanneet, että 40km piti siirtyivät myllyjen fiuh fiuh ääntä pakoon,elikkä koko kärsä-alue jos katsotaan harpilla kartanpäällä,että harpin piikki torille ja siitä harppiin kartan mittakaavalla asetus 40km ja pyöräys niin sen ympyrän sisäpuoli tyhjenee,, niuvanniemeen ja kun suomessa on jo 850myllyä ja lisää toiset tulee, niin,,? saharasta tuleville ilmastopakolaisille tulee suomeen tilaa, siihen vielä lisäksi mamut,,net sitten molemmat rakentaa omat kirkkonsa,,noin ne alustavasti suunnitellen asiat selviää,,
minkälaisen diaknoosin olet saanut?, mielenkiintoista että edes 1 kmäkisistä tunnustaa menettäneensä "mielenterveytensä, onko todistetta "Merikoskesta, vai yritätkö lufilla päästä hullun eläkkeelle,,
minä huomasin yhen kauppiaan olevan hullu, kun möi minulle märänneen lenkkimakkaran, haki varastosta ja iski tiskiin "kädet puuhkassa rinnalla, sitten ärjäisi "mitä vielä!
kiinteistö vero nousee, öljyn hinta samoin, sähkön hinta ja veden nousee, saasteverokin tulee, autojen polttoaineet nousee noussut jo, mutta palkallisten palkat ei.
mieten hallitus em vastaa, siten, että työperäisiä mamuja lisää, sitä myös Kokomus ja Keskusta beesaa,,
Pääministeri juhlii, kun kansa on menossa Hurstin jonoon,,
PS,,
Kyllä kansa maksaa!!! Itteppä äänestittä sdp johtoon....talous kuralla ja eurot vierään ulkomaille ja pakolaisia elätiksi lisää!!!!
Paitsi että kepu jatkaa hallituksen kriisiyttämistä jonka se aloitti tietoisesti Kurvisen kautta. EI kannatus nouse vaikka mitä tekevät joten hajotetaampa hallitus tyyliin tikusta asiaa.
eivät sentään jääneet tällä kertaa kiinni viestittelystä missä Marinille tehdään Rinteet, missä ajankohdassa ja millä tekosyyllä?
Maakuntamalli on jo maalissa ei tarvitse enää keskustan turvetta ajaa alas tai muutoin nuolla vihervasureita päinvastoin pitää tehdä pesäero edellisiin. Tarkoittaa sitä että kepu kriisiyttää vielä hallituksen. Järjestyksessään ties monennenko kerran?
nythän PM Marin on pohjanoteeraus, puhuu mitä sanoo; on tuuli huulia heiluttaa,,joten sdp edustajana teki hallaa puolueelleen juhlimalla yli "piikin korona rajoituksen voimasa ollesa on "rantojen kuningatar,,, siinä hukkui presidentti vakansi kuohuviin,,
,, ja kun minä´ kin niin häntä arvostin!
hukassa ollaan, kun nekin suojelun ansiosta lisääntyy,,
kaikki puoleet myy Isäinmaansa paitsi
PS
"tikusta asiaa"
Saarikko kaivoi perstaskusta poliisille lisää oravannahkoja Marinin tehdessä sama kulttuuriväelle se on kriisin ja epäluottamuksen paikka kun pm ei pysy sovitussa.
,,tosin! kärsämäen Ps"valtuutetunkaan rintama ole rikkuuntumaton, kun toistuvasi s-24 sivuilla halventaa naapuri kunnan Ps "valtuutettua ,,
odottaisin em kärsämen Ps valtuuteltuta "aktiivia ulostuloa s-24 sivuilla, mitä "valtuutettu nyky tilanteesta on mieltä,,
merk, Ps försti vsta 57 alkaen,,
odottamisiin,,
pyhäjärven persupakkomielteinen joka itkee joka toisella s24 palstalla persujen perään ei mitään tekoa kärsäpersujen kanssa.
,, tuntien ko kärsämäkisen nykyisen Ps -"poikas valtuutetun uskallusta vastata julkisesti kantaa ottaen, tulevaan maaseudun sosialisointiin , , vaan "fanittaa polittista isäänsä "Remestä lakoonisesti "näillä mennään"
Ps valtuutetuila - ja puoluella on nyt Aluevaaleissa tilaisuus jättää äänestämästä,niitä jotka on alas- ajaneet maaseudun, Aluevaalit uhkaa viedä maaseutu "köyhät valtaa pitävien - koaaliition "jalan pesijäksi, Ps- ikiaikaiselle vastustajalle Keskustalle tilaisuus nousuun, kuten keskutan desantti kokomus- Sipilä sen suunnitteli,,
PS
paitsi että esim. Pekkarinen repi pelihousunsa kun oppositiojohtaja Sipilä puoluettaan kuulematta hyväksyi 5:n sotealueen mallin jonka joutui pääministerinä ensityönään kirjaamaan hallitusohjelman ykkösasiaksi hallitusneuvotteluihin ryssien senkin aikataulurajoineen antaen itse lopulta Stubille periksi joka yön pikkutunneilla kiristi SIpilältä sotemarkkinat auki pörriäisille mistä kepu hyppi taas seinille Sipilän sooloillessa taas omiaan.
Marinin jättäessä muut tappelemaan keskenään kehysriiheen oli yksi syistä miksi kepua Marini niin hirveästi alkoi korpeamaan hällä väliä sillä että itse jätti puolueen puheenjohtajan kriisikokoussalin oven ulkopuolelle "rivikansanedustaja" Sipilän marssiessa saliin Saarikon sijaan..
Keskusta+11.9%
Vihreät+11,4%
"meikällä on niin pienet asumisen kulut, etti parane sanua kämäkiläisille, kun ovat kateelliset sitten