Toivottavasti myös Porvoossa!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6556111d-4369-4bb7-aaf0-9a6600f830ac
Lihansyönnin lopetus
13
150
Vastaukset
- Anonyymi
Mainiota!
- Anonyymi
Mitähän tuollakin hölmöilyllä kuvitellaan saavutettavan.
- Anonyymi
Varmaan. Tuollaista hölmöyttä ne vihreät keksii.
- Anonyymi
Varmmaan tuolaista on vihreiden haihattelijoiden tyhjissä päissä liikkunut kun moisen linjauksen kaupungin tarjoiluihin on saaneet rustattua.
- Anonyymi
Zyväzemmarit tykkää! 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Zyväzemmarit tykkää! 😂
Nallen miljoonatukiaiset kusee. Joutuukohan Kelan luukulle?
- Anonyymi
Helsinki on vahvasti kokoomusvetoinen kaupunki ollut pitkään. Vihreät on toinen suurempi ryhmä, kommareita ei ole kuin pari, eivätkä hekään ole siellä kommareita edustamassa.
...joten: väitteesi on sitä peruspersupaskaa, jota levitetään.
Päästiinkin asiaan! Helsingin valtuuston persut eivät ole ikinä olleet missään muodossa kehittämässä kotikaupunkiaan. Ei yhtään aloitetta Halla-aholta ikinä. Kaikkia vastustetaan; tänäänkin häipyivät budjettineuvotteluista.
Onneksi sentään kaupungin kehittäminen kiinnostaa muita, onhan Helsinki sentään yksi maailman parhaista kaupungeista, josta pitää olla ylpeä. (kehitetty 100% ilman persuja)
- Anonyymi
Voisi Porvookin noudattaa laatimaansa kaupunkistrategiaa. ( en tarkoita nyt mitään lihansyöntiä, vaan yleensä)
Hatun nosto Helsingille kuitenkin.- Anonyymi
"Hatun nosto Helsingille kuitenkin."
Tavallisena tallaajana painan pipon entistä syvemmäälle päähän toivoen ettei samanlaisia vihreiden hölmöilyjä, mitä Helsingissä on saaneet aikaan, täällä alettaisi edes vitsinä puhumaan/puuhaamaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Hatun nosto Helsingille kuitenkin."
Tavallisena tallaajana painan pipon entistä syvemmäälle päähän toivoen ettei samanlaisia vihreiden hölmöilyjä, mitä Helsingissä on saaneet aikaan, täällä alettaisi edes vitsinä puhumaan/puuhaamaan.Kukin isäntä tarjoaa vierailleen mitä haluaa, ellei vieraita kiinnosta tarjoilut, olkoon ilman.
- Anonyymi
Ei niihin Helsingin kaupungin järjestämiin tilaisuuksiin ole ensinnäkään ihan pakko mennä, ja jos on, voi käydä snagarilla skruudaamassa ennakkoon.
- Anonyymi
Ottakaa omat eväät mukaan! (jos kutsu käy)
- Anonyymi
Oma kinkku kainaloon😂
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318321Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4617520SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924674Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p173640Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su553057