Uupunut ja pettynyt. En osannut nähdä, että voit menetellä tuolla tavalla. Nyt on kerättävä hajallaan olevat palaset ja niistä ne, jotka vielä löytyy ja yritettävä kasata jotain ehjää.
Olen pettynyt sinuun
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
No millä lailla minä sitten toimin? Ai niin, ethän sinä kerro kun tykkäät saada paljon kommentteja.
Ei näistä tämmöisistä ymmärrä mitä nämä tarkoittaa.
Ei niin. Yhtä tyhjän kanssa ja peen jauhantaa.
Voi raukkaa
provoja
Elämä on kovaa ja kovemmaksi vain menee. Selviydy taikka tuhoudu.
Ei elämä ole kovaa. Normaali elämä ei ole.
Määrittele normaali elämä.
Ihan normaali elämä. Elämä jossa kukaan ei ole alistettu, jossa kehenkään kohdistuvaa rikosta ei pidetä normaalina.
Olet pettynyt toiseen, mutta et tajua, että hänen käytöksensä voi olla reaktio onaan toimintaasi. Katso peiliin ennenkuin alat syytellä muita pahasta olostasi.
Pettymyksen taustalla on aina, liian suuret odotukset.
Ihan normaalit odotukset tässä tapauksessa.
Määrittele normaalit odotukset. Odotukset ovat aina odotuksia. Niitä ei kannata olla, jos haluaa olla onnellinen.
En osaa toimia tällaisessa tilanteessa, joka on täysin absurdi. Tuntuu vastenmieliseltä lirkutella ihmiselle, joka elää mielikuvitustodellisuidessa ja joka on osoittanut sanoillaan, ettei ymmärrä minua ollenkaan. Joka haukkuu. Pahinta on se, että kirjoittelee tänne vaatien vastauksia, vaikka olen ilmaissut että koko paikka on h lvetti, jossa en vietä aikaani. Vetää minua johonkin hulluuteensa. Tietenkin empaattisena ihmisenä tilanne ahdistaa minua. Ei tähän ole muuta ratkaisua, kuin että hän hoitaa asiaa jollain terapialla. Minuun saa kyllä yhteyden muuta kautta. Mutta jos olen ystävällinen ja jopa ystävä, niin siihen ei liity mitään romanttista, olen pahoillani.
Tähän jotakin. En kuullut noissa sanoissa paljoakaan tuttua eikä näyttänyt koskevan meitä. Hyvä kuitenkin että kirjoitit.
Kiitos vastauksesta. Poistun enkä takaisin tule.
Anonyymien draamakerho kokoontuu.
Kuulostaa kauhealta.
Nyt tulee tilitys. Jota vuosia pistänyt sisälläni. Minäkin olen pettynyt suhun. Sinun toiminta on sen siihen syynä että ollaan tässä tilanteessa. Minä yritin. Sinä et. En voi enää kysyä edes mitä kuuluu. En voi uskoa haluat minulle mitään hyvää . Turha odotella mitään ihmeellistä ymmärrystä minulta. Olit vaan yksi monista joka hylkäsi kun eniten tarvitsin ystävää. Miksi ihmeessä minun pitäisi antaa kaikille anteeksi että ovat kohdelleet minua alarvoisesti . Eikä sillä ei sitä kukaan anteeksi pyydä ei minun tunteilla ole koskaan ollut merkitystä. Minua on aina saanut satuttaa . Siksipä en enää edes usko rakkauteen . Se oli varmasti hupia sinulle ja hauskaa . Niin no ole onnellinen nyt.
Kai jokin syy hylkäämiselle oli. Vai etkö saanut vastausta? Jokaisella on oikeus omiin tunteisiin, mutta kyllä voisi inhimillisyyden nimissä perustella päätöstään, eikä vain häipyä kuvioista.
Kyllä perustelu oli että rakastan sinua enkä halua satuttaa sinua. Eli valheita. Yhtäkkiä olin täyttä ilmaa ei tervehditty ei vastattu viesteihin. Siinäpä se.
siis, petyit omiin odotuksiisi. Kai muistit sille toiselle ihmiselle sanoin kommunikoida omista odotuksistasi? kai hän halusi ja lupasi ne täyttää ja siksi petyit? meinaan vaan, jos kuvittelet omiasi ja purkaat päänsisäisiä pettymyksiä kohdistaen niitä tietämättömiin, tsemii jatkoon