"LAKIALOITE POLTTOAINEVERON KOHTUULLISTAMISESTA JA KOHTUULLISEN HINTATASON TURVAAMISESTA" kerää kannattajia ja etenee eduskuntaan. Mitä enemmän se saa kannatusta, sitä tehokkaampi se on: allekirjoita sinäkin ja jaa eteenpäin!
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/9154
Kansalaisaloite polttoaineverosta - tee se minkä voit, osallistu!
4
334
Vastaukset
- Anonyymi
Ainoa millä tuo kohtuullistaminen onnistuu on se, että marin, ohisalo ja andersson tunketaan kuurakettiin missä on polttoainetta juuri se määrä, että se riittää mustaan aukkoon.
- Anonyymi
Huittisten seurulla voimme kuitenkin jalostaa oman polttoaineen sianpaskasta!
Olemme suamen sikaisin pitäjä, joten polttoainemateriaalia riittää huittilaisten käyttöön lähes rajattomasti! Emme saa hutisalolle kertoa aikeistamme, sillä siihen lyärään vero. Meinaan sianpaskaan. Jakeluverkosto tulisi rakennettavaksi maan alle eli kaasuputket tulisi asentaa savipeltojemme huomaan.
Tankkaus tulisi suorittaa salaa ja huomaamattomasti arkisten asioiren yhteyresä, kuten uimareissulla huittisjärvellä olevassa tankkauspisteessä tai rautatieaseman junalippuautomaatin salaisesta tankkauspistoolista... - Anonyymi
Pääsenkö mustalle listalle jos allekirjoitan? Siis rekistöröidäänkö minut hallituksen vastustajaksi?
- Anonyymi
Kyllä joudut! Mikäli kuulut LIKL- liittoon, yhdistyksen asianajajat mahdollisesti auttavat konfliktitilanteissa. Ehkä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546167Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3135105Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1384676Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203900Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202416Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32198Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241845- 731792
- 2201552