Miksi nainen tulee raskaaksi?

Anonyymi

Nainen ei tule raskaaksi tahtomattaan ilman siittiöitä. Jos ei mies tunkisi elintään naiseen ei aborttia tarvitsisi eikä naista tarvisi alkaa syyttämään ja vihaamaan ja tuomitsemaan abortista. Mies joka ei voi pitää elintään pois naisen vaginasta ei kannata ryhtyä arvostelemaan naista siitä miten nainen yrittää tilanteesta selvitä.

Ykskään nainen ei halua tulla raskaaksi tahtomattaan. Mies joka ei hyväksy aborttia ja ehkäisyä valitsee ikuisen selibaatin tai saman sukupuolisen seksikumppanin ja ongelma on siltä osin ratkaistu. Muihin ei voi vaikuttaa mutta siihen voi mihin siementää pruuttaa. Eikö näin ole selvästi.

19

721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskovaiset on naisten ja lasten suurin oikeusturvauhka.

    • Anonyymi

      Mikä siinä onkin että ne on miehet kun arvostelee ja moralisoi naisia abortista, ei voi käsittää! Semmosten pitää vaan pidättäytyä eikä yrittääkään tunkea siittiöitään naiseen. Jos nainen olisi itse halukas niin mies voi sanoa että vastustaa aborttia eikä ota riskiä että aiheuttaa naiselle aborttivaaran. Kai mies omasta mielestään korkeampana entiteettinä pystyy sen verran itseään hallitsemaan että pitää munan lahkeessa jos kerran vastustaa ejskulaationsa ja elimensä seurauksiakin.

      • Anonyymi

        No se vastuu tulee kannettua kun tekee abortin.


      • Anonyymi

        Ylläoleva siis vastauksena tähän
        "No se vastuu tulee kannettua kun tekee abortin."


    • Anonyymi

      Kerrankin asiallinen aloitus joka asettaa myös abortinvastustajamiehen vastuuseen teoistaan. Kun et nylkytä mällejäsi naisten lähelläkään ei tule abortteja. Eikä tauteja.

    • Anonyymi

      Kautta aikojen on naisia tuomittu ja pidetty huonoina naisina jos ovat todella rakastuneet ja luulleet miehenkin pitävän hänestä ja kun vahinko tulee niin häipyivät ennen vanhaan . Minun yksi sukulainen alkoi odottamaan lasta kauan siten joskus 1921 ja oli piikana talossa mies lähti heti paikkakunnalta ja hän jäi yksin sai huoniåon maineen kukaan ei syytellyt miestä kaikki vaan oli naisen vastuulla .
      Pieni lapsi syntyi aikanaan ja lapsen myötä tuli onni taloon takaisin ja lapsen elämäkin meni todella hyvin perusti perheen aikanaan ja saivat lapsia ja mummo oli mukana heidän elämässään ja hänestä pitivät hyvää huolta . Mutta lapsen isä ei koskaan etsinyt omaa lastansa Ei kiinnostanut edes oliko lapsi poika vai tyttö .
      Samoin oli 60 luvulla naisia vaan syytettiin jos tulivat raskaaksi ja joutuivat menemään naimisiin vaikka eivät ehkä olisi muuten menneet . Tänään onkin helppoa ei tarvitse alkaa odottamaan lasta vaan saa päättää itse milloin haluaa lapsen .
      Miksiköhän aina oli kaikki naisen vastuulla ?

      • Anonyymi

        Niin se nytkin on. Harvoin mies ottaa täyden hoito- ja elatusvastuun.


    • Anonyymi

      Mua ei kiinnosta mitä mies sanoo abortista. Mä en lapsia halua, se on mun päätös ja teen - ja olen tehnytkin, kahdesti - abortin, jos ehkäisystä huolimatta päädyn raskaaksi. Minä en ole mikään helvetin synnytyskone. Jos abortti on ongelma niin vemputtakaa pikkupippeliänne yksinänne peiton alla.

    • Anonyymi

      Turhaa mutinaa

    • Anonyymi

      Hyvä muistutus työttömälle merkonoomille ja eläkeläisnuorelle. 👍

    Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3416
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2401
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      115
      1204
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1203
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      9
      993
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      48
      947
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      874
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      870
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      37
      726
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      198
      674
    Aihe