Nainen ei tule raskaaksi tahtomattaan ilman siittiöitä. Jos ei mies tunkisi elintään naiseen ei aborttia tarvitsisi eikä naista tarvisi alkaa syyttämään ja vihaamaan ja tuomitsemaan abortista. Mies joka ei voi pitää elintään pois naisen vaginasta ei kannata ryhtyä arvostelemaan naista siitä miten nainen yrittää tilanteesta selvitä.
Ykskään nainen ei halua tulla raskaaksi tahtomattaan. Mies joka ei hyväksy aborttia ja ehkäisyä valitsee ikuisen selibaatin tai saman sukupuolisen seksikumppanin ja ongelma on siltä osin ratkaistu. Muihin ei voi vaikuttaa mutta siihen voi mihin siementää pruuttaa. Eikö näin ole selvästi.
Miksi nainen tulee raskaaksi?
19
673
Vastaukset
- Anonyymi
Uskovaiset on naisten ja lasten suurin oikeusturvauhka.
- Anonyymi
Mikä siinä onkin että ne on miehet kun arvostelee ja moralisoi naisia abortista, ei voi käsittää! Semmosten pitää vaan pidättäytyä eikä yrittääkään tunkea siittiöitään naiseen. Jos nainen olisi itse halukas niin mies voi sanoa että vastustaa aborttia eikä ota riskiä että aiheuttaa naiselle aborttivaaran. Kai mies omasta mielestään korkeampana entiteettinä pystyy sen verran itseään hallitsemaan että pitää munan lahkeessa jos kerran vastustaa ejskulaationsa ja elimensä seurauksiakin.
- Anonyymi
No se vastuu tulee kannettua kun tekee abortin.
- Anonyymi
Ylläoleva siis vastauksena tähän
"No se vastuu tulee kannettua kun tekee abortin."
- Anonyymi
Kerrankin asiallinen aloitus joka asettaa myös abortinvastustajamiehen vastuuseen teoistaan. Kun et nylkytä mällejäsi naisten lähelläkään ei tule abortteja. Eikä tauteja.
- Anonyymi
Kautta aikojen on naisia tuomittu ja pidetty huonoina naisina jos ovat todella rakastuneet ja luulleet miehenkin pitävän hänestä ja kun vahinko tulee niin häipyivät ennen vanhaan . Minun yksi sukulainen alkoi odottamaan lasta kauan siten joskus 1921 ja oli piikana talossa mies lähti heti paikkakunnalta ja hän jäi yksin sai huoniåon maineen kukaan ei syytellyt miestä kaikki vaan oli naisen vastuulla .
Pieni lapsi syntyi aikanaan ja lapsen myötä tuli onni taloon takaisin ja lapsen elämäkin meni todella hyvin perusti perheen aikanaan ja saivat lapsia ja mummo oli mukana heidän elämässään ja hänestä pitivät hyvää huolta . Mutta lapsen isä ei koskaan etsinyt omaa lastansa Ei kiinnostanut edes oliko lapsi poika vai tyttö .
Samoin oli 60 luvulla naisia vaan syytettiin jos tulivat raskaaksi ja joutuivat menemään naimisiin vaikka eivät ehkä olisi muuten menneet . Tänään onkin helppoa ei tarvitse alkaa odottamaan lasta vaan saa päättää itse milloin haluaa lapsen .
Miksiköhän aina oli kaikki naisen vastuulla ?- Anonyymi
Niin se nytkin on. Harvoin mies ottaa täyden hoito- ja elatusvastuun.
- Anonyymi
Mua ei kiinnosta mitä mies sanoo abortista. Mä en lapsia halua, se on mun päätös ja teen - ja olen tehnytkin, kahdesti - abortin, jos ehkäisystä huolimatta päädyn raskaaksi. Minä en ole mikään helvetin synnytyskone. Jos abortti on ongelma niin vemputtakaa pikkupippeliänne yksinänne peiton alla.
- Anonyymi
Turhaa mutinaa
- Anonyymi
Hyvä muistutus työttömälle merkonoomille ja eläkeläisnuorelle. 👍
Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483608Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192368Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151940Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391477Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821450- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030