Kuulotesti?

Löytäisikö jostain tai tietääkö joku mitkä on normaalit äänialueet tietyissä ikäluokissa? Itsellä taisi olla 130hz - 11 000hz ja ikää on 53v
2309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulisi että normaalin kuulon audiogrammi löytyy netistä.

Äänestä

Sama kysymys laita suoraan sinun selaimesi alkuun. Mitä selainta sitten käytätkin?Oikean vastaus tulee sieltä netti sivuilta.Ei täältä,ellei joku laita vinkki liitelläKorva,kuulo lääkärit ja hoitajat on duunissa. Ei aikaa vastailla täällä .Koska vapaa aika elävät elämäänsä ja eivät pyöri eri netti sivut,höpisemässä.Eikä hetä some kinnosta vapaa aika. Kun on elämä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Löytäisikö jostain tai tietääkö joku mitkä on normaalit äänialueet tietyissä ikäluokissa? Itsellä taisi olla 130hz - 11 000hz ja ikää on 53v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu