Abortti on aina onnistunut

Anonyymi

Mitä nämä jutut on ettei aborttia saa tai se on hankalaa? Ei kyllä ole. Olen saanut ihan hy in joka kerta. Ei siinä keltään muulta kysytä lupaa ihan hassuja juttuja näkee. Enhän mä ole kertonut kellekkään että teen abortin kun ei kukaan tiedä että olen paksuna. Ei sitä tarvi kellekkään sanoa. Se on potilastieto.

5

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska lakimme raskauden keskeytyksestä on tosiaan niin vanhentunut, perustaltaan jopa yli 2000 v vanha, onnistuu sen mukaan tehdäkin abortti millä keksityllä syyllä tahansa. Nykyaikana sentään on jo keksitty ehkäisy niin naisille kuin miehille, mutta jotkut vaan elävät antiikin aikaiset asenteet mielessään ja ratkaisevat ongelmansa sikiön elämän päättämällä.

      • Anonyymi

        Niin, ehkäisy kyllä voi pettää...


      • Anonyymi

        "perustaltaan jopa yli 2000 v vanha,"

        Tuliko sulle oikosulku. Laki on vuodelta 1970.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "perustaltaan jopa yli 2000 v vanha,"

        Tuliko sulle oikosulku. Laki on vuodelta 1970.

        V. 1970 keksittiin siis abortti ja tehtiin heti laki? Älä viitsi trollata. Antiikin ajoilta löytyy jo säädöksiä sikiön surmasta, mutta silloin vain miehen tahdosta! Niin antiikinaikaista, iänikuista on tuo abortinedistäjien trollaus. Toisissa ketjuissa siitä on linkkikin.


    • Anonyymi

      "Joka kerta"? :D Trolli taas vauhdissa... onko noin tylsää? XD

      Hohhoijaa. ;O

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe