Somekänni-idiootti tässä hei!

Anonyymi

Onko kokemuksia kännisistä somemokailuista ja idioottimaisista kommenteista humalapäissään? Miten välttää moiset kuningasideat ja älynväläykset?
Lakkautin naamakirja-tilinikin osittain pelkästä pelosta, että mitä naurettavuuksia tulisin siellä julkaisemaan, enkä kadu päätöstä hetkeäkään. Onko tyypillistä tällainen somekäyttäytyminen vai olenko yksin idiotismini kanssa?

6

775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet yksin🥸

    • Anonyymi

      et ole tämän asian kanssa yksin

    • Anonyymi

      Sehän olet sekuri vanha veturi
      T

    • Anonyymi

      Juu niihän se alkomahooli tekee ihmisestä vähän sellaisen.. erilaisen, eikä välttämättä hyvällä tavalla. Mutta ei se ole niin vaarallista. Häpeä on kyllä inhottava tunne. Itse olen tuntenut sitä varmaan eniten kaikista tunteista.

    • Anonyymi

      Mulla on tuosta erittäin paljon kokemuksia mutta ei niistä sen enempää...

      • Anonyymi

        Se pahin häpeä haihtuu muutamassa päivässä ja yleensä ne sanomisetkin saa ainakin jotenkin selvitettyä ja jos ei saa niin siitäkin yleensä jotenkin selviää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3898
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      352
      3015
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1655
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      811
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      779
    Aihe