Oxfordin yliopiston tutkijat ovat löytäneet geenin, joka altistaa koronaviruksen vakavalle muodolle.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d6e62600-5e07-4077-b0b7-12a063d3c813
Antaisitko manipuloida geenejäsi?
Tutkijat löysivät koronavirukselle altistavan geenin - tietyt ryhmät riskialttiita
8
58
Vastaukset
Tässä jankutukseni aikaisempiin jankutuksiin.
"mRNA-DNA rokotteesta yritetään pakollistaa.
Koska se pyrkii muuttamaan ihmisen DNA:ta"
H.- Anonyymi
Joo, jollakin valheita levittävällä dis-informaatiosivustolla on väitetty tuollaista.
- Anonyymi
Vähitellen muutut pekka puupääksi, kun noita uskot.
- Anonyymi
Joo kyllä ne löytää ja tulevat löytämään vaikka mitä
muunnoksia niinkauan kuin asia on ajankohtainen ja
ihmiset lukevat näistä.Ei pidä uskoa kaikkea Ne on sitten iäkkäillä ihmisillä erilaiset geenit kuin lapsilla?
- Anonyymi
Miksi olisi? Jutussa lukee selvästi, että vaikka löydös on merkittävä, on kokonaisuus monimutkaisempi. Riskeihin vaikuttavat monet eri tekijät kuten henkilön ikä ja sosioekonominen tausta. Geeni on vain osa kokonaisuutta.
"Tuma on pallomainen tai litteä solun osa, jossa kromosomit sijaitsevat. Tuman tehtävänä on säilyttää geneettistä materiaalia, DNA:n muodossa kromosomeihin tallentuneena, ja saattaa tätä solun proteiinisynteesin tarpeisiin."
-
Hauska lausuma.
Mutta selkeästi aprikointia tyhjentävä.
-
Tuma on siis elämän Eliksiiri.
Luojan luoman elämän.
Jos Ihminen muuttaa Tumaa.
Saattaa sekin olla Luojan luoma tapahtuma.
Saattaa myös olla että se ei ole.
Tuo tapahtuma voisi olla kuin Seksuaalisuuden Maanantai-Kappale.
Epä-onnistuma Luojan luomannassa.
Joka johtaa sairaalloisiin tapahtumiin ja johdannaisiin.
Jotka eivät enää luo Luojan luomaa elämää.
H.- Anonyymi
Joo ja kumman ottaisit, vai traktorin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521076Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 65744
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62727Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627