Pilalla täysin Alanya sääli

Anonyymi

30v paljon aikaa sielläkin viettänyt,kuten muualla maailmassa ja muualla Turkissa. Venäläisten täysin valloittama paikka, likaa, sotkua,etuilua,huutoa,öykkäröintiä ja pilaavat täysin rannat. Eivät valvo lastensa käytöstä,jotka huutavat ja häiriköivät muita. Valvontaa ei rannalla ole. Rantatuolien rahastajat peloteltu hiljaisiksi. Aparteissa asuvat vanäläiset pitävät kauheaa möykkää,ei tilannetajua.
Hotellien pomot peloteltu hiljaisiksi.. no Phuket ja Goa pilattu samalla tavalla. Säälin paikallisia,jotka joutuvat kestämään tätä,itse köyhänä vietän talvet täällä,mutta nyt on mitta täynnä
Ei edes siivota,täynnä kärpäsiä kadut ja moskiitot iskivät sateiden jälkeen,ei edes myrkytetä enää. Alanya on kiva kaupunki ja Turkissa upeita paikkoja,mutta liikaa venäläisiä ja muut kansat esim.skandit ei halua enää tänne ja syystä. Onneksi joitain urheita kivoja saksalasia eläkeihmisia on tullut tänne.. harmien harmi

9

1329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitokset voi osoittaa suoraan herra presidentille. Hän hoiteli venäläiset sinne ja hääti muut pois.

      • Anonyymi

        Joo pressan mielestä maan voi pelastaa vaan köyhät perheet joita kannustetaan tekemään 10 lasta lisää vuoriston käyhyyteen ja naisille vapaus olla kotona nyrkin ja hellan välissänaina paksuna huovi tiukasti päässä ja villavaatteissa kuumuudessa.


    • Anonyymi

      Vai vielä vuohia -- ok yksi natsimartan postauksista jälleen kerran :D

      • Anonyymi

        Näitä saman ihmisen kymmeniä avauksia moittia turkkia, eri nimimerkein (nazi, martta jne.)

        Olisihan ihmeellistä jos Turkin matkailu olisi Suomen yli 5 miljoonan ihmisen varassa kun venäjällä on yli 140 miljoonaa asukasta.
        Aivan luonnollista heidän suurempi osuutensa KAIKISSA lomakohteissa


    • Anonyymi

      Joo kärpäsiä riittänyt monta viikkoa erit.paljon. odotan,että thaimaahan alkaa pääsemään helpommpn,sit sinne vaan,siel vielä paikkoja mihin ei venäläisiä tule eikä oteta. Alanya o kuin villi länsi, rys..eikun venäläiset pitää valtaa ja siksi sikailevat huoletta..ja miksikö olen täällä koska olen köyhä ja vihaan suomen talvea..

    • Anonyymi

      Pyöriiköhän pakolaisten charter-lentosirkus toisen diktaattorin luokse Minskiin ilman Erdoganin lupaa? Vahvasti epäilen. On syytä vakavasti miettiä, kuinka mielekästä on lentää Turkkiin tällaisen yhteistyön jälkeen, jos ei ole jo aiemmin tullut mieleen kyseenalaistaa Turkin toimia EU:n suhteen. Katsellaan asiaa uudestaan seuraavien presidentinvaalien jälkeen, jos aihetta ilmenee ja toivottavasti ilmenee.

      • Anonyymi

        Lukashenka antanut Erttokanille uuden vuohen seksileikkeihin, kyllä sillä lupa heltiää muutamaan lentoon!


    • Anonyymi

      Turkki maana ja luontona ja historiallisena paikkana loistava kohde,mutta muut asiat eli politiikka venäjän ja turkin välillä pilannur koko turismin 15v aikana..

      • Anonyymi

        Juurikin näin. Katsotaan mitä Erdoganin jälkeen seuraa ja mietitään sitten taas mahdollista lomailua siellä uudestaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      70
      2447
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1425
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1283
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      722
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe