tikanmaalla on, kun mainostaa raisiontien varressa kyltillä. Joku kertoi lauantaina siellä käyneensä. Perillä oli kaupparakennus, ja sivulla oli ovi, jossa joku räkälä ilmeisesti olisi pitänyt olla. Avoinna moinen pyydys ei ainakaan ollut, joten kannattaisiko poistaa turha kyltti. Yrittäjä on varmaan hakenut kaupungilta luvan mainostaa valotolpassa kyltillä, näin vakaasti uskon.
Mikäs pubi
19
870
Vastaukset
- Anonyymi
SYÖ PASKAS
- Anonyymi
LAITONTA MAINONTAA VALOTOLPISSA. AUTONPESUA, RENKAIDEN VAIHTOA, PUBEJA, YNM,YNM. SAAMATON RAISIO EI TIETYSTI ASIAAN PUUTU.
- Anonyymi
Kyllähän se auki on keskiviikko-lauantai klo.16-->
Nimi on Alibi Room ja ihan asiallinen ja siisti paikka eikä mikää räkälä.
Kannattaisi itse käydä tutustumassa ennenkuin täällä arvostelet ja kerrot kuulopuheitasi.- Anonyymi
Alibi Room ja Taimon krouvi ovat samanlaisia paikkoja. Ehkä tää Alibi jopa hieman tasokkaampi.
- Anonyymi
Kannattais sit varmaan ilmoittaa aukioloajat kyltissä, meinaan jonkin verran näin yli kuuskymppisenä on tullut pubeja kierrettyä eikä yksikään ole auennut klo 16,00. Aikoinaan kyseissä paikassa sitä piti MARAN POIKA, ja kyllä silloin aukesi lauantai aamulla, niin kun pubit perinteisesti aukeavat..
- Anonyymi
Aikamoinen liikevaihto kyseisellä mestalla. Todella hyvä noilla aukioloajoilla. Paljonkohan kalja, ja ruoka siellä oikein maksaa?
- Anonyymi
Tuskin siellä monikaan syömässä käy. Kaljan kittaus paikka se on.
- Anonyymi
Mä oon käynyt siellä joskus syömässä. Porukka katsoo kummissaan jos sinne syömään vaan menee
- Anonyymi
Ruoka ravintolat ovat asia ihan erikseen. Alibiroom. hmm. Meni jo ruokahalut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruoka ravintolat ovat asia ihan erikseen. Alibiroom. hmm. Meni jo ruokahalut.
Onko kokemuksia vai 😄😄 epäilen
- Anonyymi
Alibiroomissa käy Kapponkadun porukkaa joten eiköhän se kerro tasosta jo aika paljon.
- Anonyymi
Ei käy kun niillä eo oo varaa.
- Anonyymi
Terassilla välillä istuu sen näköistä porukkaa tupakilla että ei meinaa kierrätyspisteelle uskaltaa mennä. Mitä mahtaisi käydä jos normaali ihminen menee syömään? Hyihyi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terassilla välillä istuu sen näköistä porukkaa tupakilla että ei meinaa kierrätyspisteelle uskaltaa mennä. Mitä mahtaisi käydä jos normaali ihminen menee syömään? Hyihyi
Kannattaa kiertää se paikka kaukaa.
- Anonyymi
Perinteinen lähiökuppilaharvinisuus, ei tee tappiota. Esim Pian Pakari ja Bistro Vuorenpään liikenneympyrän vieressä tahkosi ensimmäisellä tilikaudellaan tappiota 100 t€.
- Anonyymi
Monikohan keskustan asukkaista mahtaa käydä Alibiroomissa? Jos kerran ei tee tappiota niin pakko silloin siellä on muitakin käydä kuin vain kappolaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monikohan keskustan asukkaista mahtaa käydä Alibiroomissa? Jos kerran ei tee tappiota niin pakko silloin siellä on muitakin käydä kuin vain kappolaisia.
Veikkaan että Raision keskustassa aniharva edes tietää missä tai mikä Alibi room on. Mutta hyvä vaan että sinnittelee ettepäin, omistajilla ilmeisesti vainua mitä kannattaa tehdä ja mitä ei. Aukioloajat ilmeisesti niin rajatut että pienellä työntekijämäärällä selvitään.
Eikös omistajat ole ulkomaalaistaustaisia, telakalla olivat töissä tai kenties edelleen?
- Anonyymi
Todellisuudessa ei tehnyt tappiota. Pitää ymmärtää yrityksen verotus, investoinnit ynm,ynm.
- Anonyymi
Pian Pakari osti kiinteistön missä toimivat, tekivät ison remontin keittiöön ja leipomoon, katto uusiksi, aurinkopaneelit katolle jne. Iso investointi. Toivotaan heille menestystä ja suosikaa kaikki paikallisia yrityksiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait453243Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3933Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3810Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68780Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60714- 14672
Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32611Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es21601- 42580
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3559