Kirjoitan kohteliaimmin epämiellyttävästä tuntemattomasta naapurisakista, jolle uskovaisuus on jäänyt elämässä taka-alalle. Ihminen ei ole syntymässään tuonut mitään mukanaan maailmaan, niin ihminen ei pelastu teoillaan synnittömyydestä. Ihmisen pinnallinen lihasten kasvattaminen tai tatuoinnit eivät oikeasti luo joukkiossa yhteisöllisyyden tunnetta vaan täysajettelemattomuutta. Ajassamme vallitsee pinnallisen kauneuden ja silikonin täytteisen hurmion autuus. Aivojen tilalle ei voi laittaa täytettä. Liikenne ei ole myös kujalla kiihdytyskisoja varten tai muiden joukkopärisijöiden paikka. Liikennekäyttäytymisesi kujalla 20 km alueella ei tarkoita, että saa kiihdyttää 80 km tunnissa. Yöaika on nukkumista varten ja viikonloppumeteli kantautuu lähitaloihin. Näin on jatkunut 2005 lähtien melkein joka viikonloppu. Yöllinen viikonloppumekastaminen aamu yölle kuja täynnä rotteloita ja sikspäkkimatkailijoiden kerhoa. Sama toistuu kahden talon metelöinnin seurauksena,vaikka asujat ovat yrittäjiä.Yrittäjät, joilla on paha suu, ivallinen asenne tuntemattomia, tai sairaita ihmisiä kohtaan on täysin väärä. Asioista ei ole huomautettu ja sekavaan seuraanne ei ole tarvetta.Terveet harrastukset ymmärtää vaikka salilla, mutta pikku arskojen "Arnoldien" pullistelu on liikaa itse kullekin. Henkinen ja fyysinen oikea kasvaminen sekä sivistäminen ovat eri asioita, kuin jossain joukkiossa, jossa ollaan olevinaan jotain mieltä asioista. t. Hiljaiset alkuperäisukkaat.
Naapuri elää muiden elämää
Anonyymi
11776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista. Aiheeseen kuulumattomat aloitukset tai kommentit voidaan poistaa.
Kirjoitan kohteliaimmin KUOPIOLAISENA epämiellyttävästä tuntemattomasta KUOPIOLAISESTA naapurisakista, jolle uskovaisuus on jäänyt elämässä taka-alalle ja niin edelleen.
Mikset mene oman kaupunkisi palstalle?
Eihän asu kaupungissa vaan kaukana kaupungistamme maaseudulla hoidellen päätään kuntoon tuloksetta🤬
Ootko varma,että naapuris lukee tätä palstaaa?
Pääsiäisenä pesin asuntoni ikkunat Alakerran mummo tuli siitä valittamaan. Ei pyhänä niin saa tehdä.
Kerroin Jumalan käyneen luonani. Sillä on valkoiset vaatteet, jotka likaantuivat tullessa ikkunan raosta.
Eipä ole tarvinnut huomenta tai päivää hänelle enää sanoa.
Monet rikkiyhdisteet tunnetaan erittäin pahan ja voimakkaan hajuisina. Arkipäivästä tuttu mädän kananmunan hajuinen rikkivety (H₂S) sekä nestekaasun merkkiaineina käytettävät tiolit kuitenkin kalpenevat ennätyksellisen pahanhajuisten kemikaalien rinnalla.
Kauhein koskaan tutkittu tapaus lienee tris-tioasetonin krakkaustuote. Aine haisee niin pahalta, että yksi ilmaan tipautettu pisara saa ihmiset voimaan pahoin 400 metrin päässä muutaman sekunnin kuluttua.
Myös tämä aine on rikkiyhdiste, mutta molekyylin rakennetta ei tiedetä täysin varman päälle. Todennäköisesti kyse on tioasetonista tai tioasetonin ja rikkivedyn yhtyessä muodostuvasta 2,2-propaaniditiolista.
Tuhansien aiheiden tyyppi haisee palstalla samalle vaikkei se fysiikan lakien mukaan pitäisi olla edes mahdollista.
Eilen oli taas jumputus 13 km Kuopiosta pohjoiseen päin. Autotallissa palaa valot, silloin juomapäivä. Ei kannata aliarvioida hiljaisia alkuperäisiä kujalaisia. t. Helmiä savossa.
toppahousu
Hidasälyinen, juntti, ajastaan jäljessä oleva henkilö, maaseudulta kotoisin oleva henkilö.
1. Meidän äiti on niin toppahousu!
2. Toi toppahousu muutti maalta tänne.
13 km Kuopiosta pohjoiseen päin ei ole Kuopiota vaan Siilinjärveä...