Mikä laji kannattaa aloittaa?

Moi. Mitä lajia suosittelisit aloittelijalle, jolla ei ole kokemusta kamppailu-urheilusta? Nyrkkeily ei itsessään pelkästään kiinnosta. Laji voisi olla mitä vain, jossa voisi oppia itsepuolustustaitoja ja parantaa aerobista kuntoa. Asiallisia vastauksia, kiitos.
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippuu, mitä paikkakunnallasi on tarjolla, mutta: Krav Maga, Defendo, Senshido, Jeet Kune Do, Wing Chun Kung-Fu, Man Seer Kung Pai Kung-Fu, Savate Defense, Sambo, Shotokan Karate, Wadoryu Karate, Kyukushinkai Karate, ITF Taekwondo, Sin Moo Hapkido, Combat Hapkido, Muy Tai, Judo, Kickboxing

Äänestä

Bjj antaa hyvää kuntoa, on todellista vääntöä vastustajan kanssa eikä loukkaantumisia ole paljoa. On kivaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moi. Mitä lajia suosittelisit aloittelijalle, jolla ei ole kokemusta kamppailu-urheilusta? Nyrkkeily ei itsessään pelkästään kiinnosta. Laji voisi olla mitä vain, jossa voisi oppia itsepuolustustaitoja ja parantaa aerobista kuntoa. Asiallisia vastauksia, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu