Jos tietää, että esim. sisäiseen verkkoon on tulossa johonkin aikaan tietyn niminen tiedosto, joka tarvitsisi saada lähetettyä sitten ajastettuna tiettyyn osoitteeseen, niin onko tällainen mahdollista outlookissa? Siis niin, että ennen kuin tiedosto on edes olemassa niin ajastais sen valmiiksi lähtemään sähköpostitse.
Jos on mahdollista, niin miten ja jos asiaan on muita mahdollisia vaihtoehtoja kertokaa toki niistäkin.
Jos on mahdollista, niin miten ja jos asiaan on muita mahdollisia vaihtoehtoja kertokaa toki niistäkin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Windows pohjaiset jutut. Ei onnistu sitten kirveelläkään. Yritin ihan tarpeeksi eikä onnistunut. Linuxissa tuo homma oli piece of kakku.
Vaikea vain töihin mennä sanomaan, että mitäs jos vaihdettaisiin linuxiin... varsinkaan niin että sillä jotain merkitystä olisi.
koneita tarvitse vaihtaa. Eikä oikeastaan mitään tarvitse vaihtaa. Kait teillä jotain koneen raatoja on jäänyt? Linux tekstipohjaisena, normaali verkkomappaus koneeseen johon tiedosto syntyy ja sitten se scripti lähettämään se tiedosto. Sujuu ihan hyvin ja saatte edes yhdelle raadolle hyötykäyttöä.