Crystall, osaatko sanoa jotain raha-, rakkaus- ja työpaikka-asioistani? Kaikki on kovin muutoksen tuulissa --kaipaan ajoittain vahvistusta omille tuntemuksilleni..
Crystall
Ihmemaassa..
2205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuntemuksesi ovat enimmäkseen oikeassa. On kuitenkin joku henkilö tai jokin asia, jonka kohdalla tilanne on toisin kuin olet ajatellut. On liian rankkaa yrittää käydä käsiksi kaikkiin muutoksiin samanaikaisesti. Käsittele yksi kerrallaan, työpaikka-asia on tällä hetkellä eniten pinnalla ja rakkauspuoli etenee hitaimmin.
Kiitos, Crystall. Aika rankaa onkin ollut monelta suunnalta -en enää aina oikein edes tiedä mistä milloinkin.. Tämmöinen asioitten/ tapahtumien suma ja loppujen lopuksi ei enää tiedä mikä uuvuttaa, mutta toivottavasti pahin on ohi -tai edes tasamaata vähän aikaa.. Raha-asiat alkaa huolettamaan, kun terveys alkaa reistaamaan jne..
Rakkausasioilla ei kiirettä olekkaan, vaikka mukavia ovatkin..
Mietin juuri äsken asioita selvittäessäni, että olen ehkä sittenkin arvioinnut erään sukulaisen toimet ja niihin liittyvät asiat väärin --liian negatiivisesti.. aika näyttää.