MTV3 ja Salla ym. paljastivat tänä päivänä 2017 ensimmäisen kerrran WinClub (nyt. WinCapita) vedätyksen.
Alkoi kauhea puolustelu, he jotka sai muiden rahoja, halusivat tietysti pitää varkaudella hankitut rahat itsellään, sen minkä nuorena valuuttakuppauksesta varastaa, vanhana omistaa.
Hanskilla oli helpot hommat, kun rahaa tuli sisään, siirti MoneyBuukkerssista heti muiden tilille ..."tuottoina" rehellisessä mielessä olihan ne tuloja joihin piti soveltaa sähkösopimusta, jos rakennat atomivoimalan voi pitää rahat jotka se tuottaa myöhemmin.
Oikeus vaan ei löytänyt yhtymäkohtaa, vaan lätkäsisi täysin aiheetta 5 vuotta vankeutta ja mandolan takavarikkoon.
Metaanitraider oli hieno APM joka toimi vaikka ei saanut edes virtaa, osta- myy tai varasta.
Juhlapäivä
10
121
Vastaukset
- Anonyymi
Sinisellä nikillä ValkkuMG...sinisellä.
Eikös niin sovittu? - Anonyymi
"lätkäsisi"
Taattua MGBrynolfia. - Anonyymi
Valkku se jaksaa pelleillä. Kas kun vanhalla karvareuhkalla muisti yltää noin kauas.
- Anonyymi
=MTV3 ja Salla ym. paljastivat tänä päivänä 2017 ensimmäisen kerrran WinClub
Tässä on aloittelijan virhe koska vuosiluku on päin persettä. Valku on ammattimies eikä sorru näin yksin kertaisiin virheiin koska on töissä sisäasijan ministerille.- Anonyymi
Menikö röllillä tunteisiin? Piti viestiä poistattaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menikö röllillä tunteisiin? Piti viestiä poistattaa.
Valku valku, sinut on nähty. Sinua vihataan kaikkialla, kirjotat sinisellä nikillä tai ei, olet tunnettu niksuttelusta. Häpeäisit edes.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valku valku, sinut on nähty. Sinua vihataan kaikkialla, kirjotat sinisellä nikillä tai ei, olet tunnettu niksuttelusta. Häpeäisit edes.
Boomereiden päivä tänään.
Missäs se olikaan kun Sanna Marin käski arvon edustajia häpeämään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Boomereiden päivä tänään.
Missäs se olikaan kun Sanna Marin käski arvon edustajia häpeämään.Asiaa pitää kysyä Moktarilta. Hän ei tiedä paljon, mutta mielipide on asiaan kuin asiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiaa pitää kysyä Moktarilta. Hän ei tiedä paljon, mutta mielipide on asiaan kuin asiaan.
Moktar ei varmaa. Käytä lauantaipäivää tällIseen juoruiluun.
Ediskunnassa se tapahtui, joulukuussa Marinin ensimmäisien päämi isteripäivien aikana, vuonna 2020. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar ei varmaa. Käytä lauantaipäivää tällIseen juoruiluun.
Ediskunnassa se tapahtui, joulukuussa Marinin ensimmäisien päämi isteripäivien aikana, vuonna 2020.Sanotko tuon saman ymmärrettävästi vai etkö halua?
Moktar ei tiedä asioita, siitä olen samaa mieltä kanssasi.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303827Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83149Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322854Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122682Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322423- 421900
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611205"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For831146Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361109Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 781099