Termien muuttaminen mediassa/THL:llä

Anonyymi

Kuinka moni on pannut merkille syksyn saatossa kuinka Pandemia on muuttunut epidemiaksi ja koronakuolemat muuttuneet koronaan LIITTYNEIKSI kuolemiksi? Tämä on oikein mielenkiintoista, eikö vaan? Tässä pelastetaan nahkoja kuvitellen ettei kukaan huomaa mitään.

6

189

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jep helvetinmoinen peittely operaatio käynnissä mediassa THL:n toimesta, se on ajna kysymys kun jonkun omatunto antaa asian julki, että meitä on kusetettu rankasti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koska nykyään tiedetään, että virus muuttuu endeemiseksi, eikä se rokotetussa väestössä enää aiheuta samanlaista kuolleisuutta. Ei mitään sen kummempaa.

      Jos olet ollut tarkkana, koronavirusepidemiasta puhuttiin jo pandemian alkuaikoina. Epidemia oli silloin alkamassa esimerkiksi Saksassa.

    • Anonyymi

      Nytkö tämä "vaarallinen" tauti (todellisuudessa kausi-influenssan luokkaa...) jonka takia ihmisten perusoikeudet piti perua onkin vain tavallinen epidemia?

      WHO muutti v. 2009 pandemian määritelmää. Aiemmin pandemia syntyi vain jos oli kyseessä erityisen vaarallinen ja/tai helposti tarttuva tauti. Määritelmämuutoksen jälkeen pandemiaksi riitti mikä tahansa tartuntatauti esimerkiksi sillä perusteella, että sen saattoi odottaa ylittävän terveydenhuollon kantokyvyn. Ja kun ajatellaan, mistä se kantokyky riippuu, niin sehän on järjestelykysymys ja poliittinen päätös: mihin verovaroja käytetään, miten hoidetaan jne. Siis pandemia ei tarkoita, että kyseessä olisi erityisen vaarallinen tauti.
      Korona ei tosiasiassa ole yleisvaarallinen tauti, sen osoittavat mm. nämä tällä videolla esitellyt Suomen ja maailmanlaajuiset tilastot.
      Pandemia sillä on kuitenkin saatu aikaiseksi. Sopii kysyä, miksi.
      Videolla käsitellään myös FIMEA:n ja VAERS:n tilastoja ja niiden raportointitapaa.

      https://www.youtube.com/watch?v=A5lqX2SaSp0

      • Anonyymi

        THL:n ei pitäisi hosua, koska valtiovarainministeri on tiedottanut, että poikkeusaika päättyy vasta vuoden 2022 loppuun.

        https://rapsodia.fi/saarikko-lipsautti-poikkeusaika-paattyy-vuoden-2022-loppuun-2/

        ”…Se säännöstö, ikäänkuin reunaehdot sille, on olleet hyllyllä korona-aikana, ja nyt palautuu keskustelu siitä, kun vuoden 22 päättyessä tämä poikkeusaika loppuu, millaisena ne säännöt palaavat…”

        Miten on mahdollista, että valtiovarainministeri tietää, että virus poistuu keskuudestamme vuoden 2022 päättyessä?

        Koska kyse ei ole ollut missään vaiheessa mistään viruksesta tai ihmisten terveydestä. Kyse on ollut kaiken aikaa vallasta, korruptiosta, petoksista, kontrollista ja maailmanhallinnasta. Olemme joutuneet todistamaan näiden sairaiden psykopaattien edesottamuksia siinä, miten he pyrkivät luomaan uutta maailmanjärjestystä hajota ja hallitse -periaatetta hyödyntämällä.

        Tämä pieni tyranniaa rakastava ja harjoittava eliitti unelmoi siitä, että he pääsisivät alistamaan kaikki maailman jäljelle jäävät kansat omiksi orjikseen. He kun ovat täysin vakuuttuneita siitä, että täällä maapallolla on aivan liikaa ihmisiä, joten siksi he ovat nyt “joutuneet” aloittamaan tämän dramaattisen väestönvähennyksen toteutuksen näillä kokeellisilla rokotteillaan.

        Nämä silmät ja korvat päästään valehtelevat vieraanvallan edustajat (nukke-hallituksemme), jotka vaihdettiin taktisesti sisään juuri ennen tämän ennalta suunnitellun koronahuijauksen alkamista, ovat ottaneet kaiken aikaa päiväkäskynsä ulkomaalaisilta isänniltään. Jopa Yle uutisoi hiljattain Marinin ja Saarikon jäsenyyksistä Global Young Leaders järjestössä, jonka kannattaman The Great Reset -agendan päämääränä on koko maailman talouden romahduttaminen ja uudelleenrakentaminen: uusi maailmanjärjestys.


    • Anonyymi

      Myös rokotteen määritelmää muutettiin, jotta mRNA-injektioille saatiin edes väliaikaiset hätäkäyttöluvat. Aiemmin rokotteelta edellytettiin että se saa aikaan immuniteetin ja estää tartuttamasta muita. Korona-geenimanipulaatioinjektio ei tee mitä näistä, ainoastaan antaa jonkin verran suojaa vakavaa tautimuotoa vastaan joksikin aikaa - hyvin lyhyeksi aikaa jopa, se on käynyt nopeasti ilmi. Näiden "rokotteiden" teho on puolen vuoden päästä jo nolla. Silloin tarvitaan uusi annos . Ja taas uusi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      451
      2046
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      161
      1332
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      76
      1202
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      94
      1193
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1157
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      187
      1103
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      793
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      58
      766
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      47
      743
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      684
    Aihe