Facebook profiili

Facebook profiilini hakkeroitiin ja face sulki sen. Miksi Facebookissa kestää 24h avata mun profiili uudelleen?

8

5071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Plasebo kertokaa miten tilin voin palauttaa, kun sähköpostiin tuli ilmoitus, että ensisijainen sähköpostiosoitteesi on muutettu Facebookissa ja samanlainen ilmoitus tuli salasansata?

    • Please

    • Anonyymi

      Mulla sama tilanne. Tili hakkeroitiin kolme viikkoa sitten, säpo ja salasana vaihdettu. Tilini poistettiin ja olen odottanut että se palautetaan, ei ole kuulunut. Tiedättekö miten saa yhteyden asiakaspalveluun jotta voisi kysellä. En ole löytänyt tai saanut apua mistään helpistä.
      Paterva onko tilisi palautunut?

    • Anonyymi

      Liittyykö tuohon samaan HAKKEROINTIIN se että istunnon aikana ilmestyy yhtäkkiä "laatikko " Facebook istunto on vanhentunut " vai onko tuo että yritetään hakkeroira vain facen toimivuuteen liittyvä ?
      Peukalo ei ihan keskellä mutta lähellä!

    • Anonyymi

      Eikö kellään muulla tee?

    • 5 minuutissa kaapattiin facebook-tili.

      Tapahtui tänään.

      Ensin hakkeroija onnistui lisäämään puhelinnumeron tililleni.

      Sitten parissa minuutissa hän vaihtoi ensisijaisesti käytettävän sähköpostiosoitteen omakseen.

      Sitten parissa minuutissa minun oma sähköpostiosoite poistettiin facebook-tililtä, jonka jälkeen facebookin tunnistus ei enää tunne alkuperäistä käyttäjää. Ei auta mitkään tunnistautumiset, kun alkuperänen sähköposti ja puhelinnumero on pyyhitty pois tilin tiedoista. Game over. En kyllä ymmärrä, mitä rosvo sillä facebook-tilillä tekee, muutama loma- ja koirakuva ja jokunen kaveri.

    • Anonyymi

      Tykkäsin aiemmin lukea Verkkouutisia kun siellä oli asiantuntevia juttuja ympäri maailmaa.Nyt siellä on juttuja lähinnä vain Venäjästä ja äänessä melko ulkopuoliset asiantuntijat.
      Pitää etsiä muita verkkojulkaisuja…

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      87
      5181
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      73
      2705
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1368
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1288
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      23
      1215
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      1017
    Aihe