VAPPU ALKAA JO KOHTA LÄHESTYÄ , JOTEN KANNATTAA KERRATA MUUTAMIA JUHLIMISEEN LIITTYVIÄ PERUSASIOITA...
Niin kallista viinaa ei olekaan, ettei olisi sitä varaa kallistaa.
Jos pää on tyhjä, se on helppo juoda täyteen.
Parempi alkoholi aivoissa, kuin aivot alkoholissa.
Jos olet kerran maistanut japanilaista sakea, et enää ihmettele, miksi he istuvat lattialla.
Todellisuus on viinan puutteen aiheuttama illuusio.
En minä juopottele - mitä nyt kännissä tulee otettua pari kaljaa.
Todellisuus on ihmisille, jotka eivät kestä alkoholia.
Vien rahani mieluummin Alkoon kuin pankkiin. Alkossa saa paremmat prosentit.
Parhaiten säästää energiaa se, joka sammuu jo alkuillasta.
Juhlakunto on sitä, ettei pääse minnekään eikä muista mitään.
Humalassa ei ole ennen kuin on maassa pitkällään ja pelkää kaatuvansa.
Miten niin voi juoda liikaa? Viinahan loppuu aina kesken.
Mikä on krapulan huippu? Kun heittää kissan ulos lattialta tömistelemästä.
Toisen asteen kankkusessa sisällä pysyy vain Rapalan isompi kolmen koukun haukiviehe.
Kolmannen asteen kankkusessa ei kannata lähteä liikkeelle, sillä näkövammaiset voivat luulla maksan vinkumista liikennevalojen opasteääniksi.
http://www.kolumbus.fi/j.hast
Vappu lähestyy :)
Jurrilainen
2
440
Vastaukset 2
- kyllä ilmaki pärjää..
no en aio ottaa tippaakaan vappuna en kä muutekaan. ni kylläihmetyttää jos tämmöstä tai siis tällei vappu vietetään tääl suomen maassa. ai kiva oli tietää ja käyä.!?..
(voi pitää hauskaa ilma juomistaki tai ottamatta muutakaa alkoholia.) - ilahtunut
Ihan mahtava viesti,sain kunnon naurut!! Just tollanen mun vappu tulee (taas) olemaan... Ratkiriemukasta vappua kaikille!!=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5681369Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42743Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468677- 34509
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll4499Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37470Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin27464- 39447
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE143423- 22402