VAPPU ALKAA JO KOHTA LÄHESTYÄ , JOTEN KANNATTAA KERRATA MUUTAMIA JUHLIMISEEN LIITTYVIÄ PERUSASIOITA...
Niin kallista viinaa ei olekaan, ettei olisi sitä varaa kallistaa.
Jos pää on tyhjä, se on helppo juoda täyteen.
Parempi alkoholi aivoissa, kuin aivot alkoholissa.
Jos olet kerran maistanut japanilaista sakea, et enää ihmettele, miksi he istuvat lattialla.
Todellisuus on viinan puutteen aiheuttama illuusio.
En minä juopottele - mitä nyt kännissä tulee otettua pari kaljaa.
Todellisuus on ihmisille, jotka eivät kestä alkoholia.
Vien rahani mieluummin Alkoon kuin pankkiin. Alkossa saa paremmat prosentit.
Parhaiten säästää energiaa se, joka sammuu jo alkuillasta.
Juhlakunto on sitä, ettei pääse minnekään eikä muista mitään.
Humalassa ei ole ennen kuin on maassa pitkällään ja pelkää kaatuvansa.
Miten niin voi juoda liikaa? Viinahan loppuu aina kesken.
Mikä on krapulan huippu? Kun heittää kissan ulos lattialta tömistelemästä.
Toisen asteen kankkusessa sisällä pysyy vain Rapalan isompi kolmen koukun haukiviehe.
Kolmannen asteen kankkusessa ei kannata lähteä liikkeelle, sillä näkövammaiset voivat luulla maksan vinkumista liikennevalojen opasteääniksi.
http://www.kolumbus.fi/j.hast
Vappu lähestyy :)
Jurrilainen
2
384
Vastaukset
- kyllä ilmaki pärjää..
no en aio ottaa tippaakaan vappuna en kä muutekaan. ni kylläihmetyttää jos tämmöstä tai siis tällei vappu vietetään tääl suomen maassa. ai kiva oli tietää ja käyä.!?..
(voi pitää hauskaa ilma juomistaki tai ottamatta muutakaa alkoholia.) - ilahtunut
Ihan mahtava viesti,sain kunnon naurut!! Just tollanen mun vappu tulee (taas) olemaan... Ratkiriemukasta vappua kaikille!!=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.683218Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91861- 1121767
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241259- 1291058
- 99992
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6875- 84869