Ja avovaimokin jo niin vanha ettei varmaan enää lasta saa, ja ei varmaan noin köyhän miehen kanssa lasta tekisikään.
Pätäkkää pitää miehellä olla sillä varakas mies turvaa lapsen tulevaisuuden.
Koska lentää köyhä mies pellolle, kun Mara kyllästyy elättäjän rooliin...
Pätäkkää pitää miehellä olla sillä varakas mies turvaa lapsen tulevaisuuden.
Koska lentää köyhä mies pellolle, kun Mara kyllästyy elättäjän rooliin...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eipä tunnu sullakaan jälkipovea olevan.
Palstalla notkut herjaamassa.
Kyllä on tyhmät jutut sulla. Ei muuta.
Suomessa on paljon miehiä joilla ei ole lapsia
Erikoista, että kun ketju koskee nelikymppisen miehen lapsettomuutta, niin siihen kirjoitetaan aihetta paheksuvia viestejä.
Kun kyseessä on kolmekymppinen nainen, jolla ei ole lapsia, tilanne onkin toinen.
Ilkutaan lapsettomaksi, hyvä ettei sillä olekaan lapsia ja toivottavasti ei koskaan teekään niitä, lasu ei anna lupaa lisääntyä ym. erittäin älykästä.
Hyväksytte siis joidenkin tiettyjen ihmisten kiusaamisen, mutta kun se sama kritiikki annetaankin jollekin toiselle, niin jopa onkin toinen ääni kellossa.
Oikein kivaa kaksinaismoralismia.
Ei tuo erikoista ole, tyypillistä kateellisten akkojen miesten palvontaa ja kauniiden naisten haukkumista.
Miten nuo kaksi henkilöä liittyvät toisiinsa, nelikymppinen mies ja kolmekymppinen nainen? Onko nyt jollain kirjoittajalla päässä vikaa?
Ei yllätä, ettet tajua.
Molemmat lapsettomia ja tämän vanhemman lapsettomuutta ei saisi arvostella, mutta nuoremmasta tehdään joka viikko useita ketjuja, kun ei ole vieläkään niitä lapsia.
Tajuatko edelleenkään?
On. Ja paljon.
Ollut jo kauan.
Tuolla aloittajalla ei päässä kaikki ruuvit tallella, mistä se repii näitä naurettavia aloituksia.
Turhaa on täällä jakaa kymmeniä kommentteja, että aloittajalla ei ole kaikki ruuvit päässä tai viiraa pahasti ym. miksi edes jatkaa turhaa lässytystä.
Kyllä, monellakin on täällä ruuvit löysällä ja suurin osa jo irti. Varsinkin sillä jonka täytyy jokaiseen aloitukseen pakonomaisesti tuoda huumemorsian.
Aloittajalla iso ratas ruosteessa.
Ja muutenkin sillä on ruuvit löysällä.
Pikkaraisesta ei leivota isää ainakaan Martinan kanssa. Hänestä ei ole Martinalle rahallista hyötyä, joten häntä ei kannata nakittaa ylläripyllärillä kuten Stefan. Ja alkaahan Martinalla olla tuota ikääkin...
Joo ei nyt lapsi sovi tulokuningattarelle.
Mistä helvetistä sinä sen tiedät!