Kuka on mahtanut maksaa Tervasaaren rantaan rakennetut lasilaatikot?
Särjettyjen seinäkkeiden lasinsirpaleet ja tulvan jälkeiset kokolattiamatot ovat surkuhupaisaa realityä "maailmanluokan" kaupungista.
Tervasaaren lasilaatikot
8
1009
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös kaupunki voisi kustantaa myös noiden viemisen Samulinin pihaan? Jos sonnista on vielä jotakin jäljellä, sen voisi laittaa noihin altaisiin seisomaan.
- Anonyymi
Tarkoitatko Nygårdia?
- Anonyymi
Haminan kaupunki on kentät maksanut, luovuttanut ne firmalle, ja maksaa vielä niistä vuokraa. Raha on pois vanhusten hoidosta ja muusta. Ihan turhaa on rampsiin tai oolannin puistoon rahaa syytää.
- Anonyymi
Häh, Haminan Kaupunki maksanut ja sitten luovuttanut firmalle? Entä rakennusvalvonta? Se on ainakin nähty, että ammattitaidoton herra Brusila tulee kalliiksi kaupungille.
- Anonyymi
Hyvin on kaupunki rahat käyttänyt. Yhtään pelaajaa ei ole kopeissa näkynyt, nyt on lasit rikki ja matot kurtussa eli kentät käyttökelvottomia.
Kaunis luonnon maisema pilattu noilla laatikoilla ja tämä raha olisi voitu käyttää vanhusten huoltoon ja lasten koulutukseen.
Rahaa tuntuu Haminassa olevan törsättäväksi asti, mutta oikeisiin asioihin vaan ei riitä! - Anonyymi
Tuo rakennusvalvoja on ainakin pikkumieheen asettunut suuri vitsi. Hän keskittyy käsittämättömällä pontevuudella asukkaiden kiusaamiseen, vaikka tehtävä olisi palvella. Nuo rojut rannassa ovat taas hyvä osoitus osaamisen tasoista eri sektoreilla.
- Anonyymi
Käytiin eilen Rampinkarissa ja surkean näköiset hökötykset on sinne kyhätty. lasit rikki, vihreät matot rutussa ja lasinsiruja ympäriinsä. Hyvin on maisema pilattu!
Kiitos Haminan kaupunki! - Anonyymi
Oli suuri yllätys saada tietää, että Sibeliuskadulla hienosti rempatun kerrostaloprojektin päätekijä toimii työntekijänä kaupungin rakennuspuolella, jossa ei olettanut olevan minkäänlaista osaamista.
Miksi kihona on ihan tumpelo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688