Katsokaapa ketä hyvänsä näitä jokapäiväisiä lööppijulkimoita kuvissa niin miksi niillä alkaa hiusraja olla puolessa välissä pääkalloa. Useimmat alkaa olla Enbusken ja Halla-ahon näköisiä. Ei nnen aikaan naisilla sellaista ongelmaa esiintynyt ollenkaan!
Miksi nykynaiset kaljuuntuvat?
Anonyymi
22800
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Sofialta karkaa ohimolta pahasti
Martina käyttänyt raskaita hiustenpidennyksiä yli 20 vuotta ja ne on ohentaneet hänen omat hiukset ihan hiirenhännäksi ja hiusraja on paennut kauas entisistä ajoista. Toki tuon ikäisillä jo hiipunut naishormoonin tuotanto aiheuttaa sen, että tulee tuollaista miestyyppistä hiusrajan pakenemista.
Komeat viikset myös
Pidennykset rasittaa
Kukaan kelpaa luonnollisena
Missä ne sofia kehumat paksut arapi hiukset on. Ei ainakaan näytä siltä että ois mitenkään erikoisen paksut ei kai sofia ole edes nähnyt paksuja hiuksia
Vaiko sinä et ymmärrä, millainen on paksu hius. Tuskin olet kokeillut Sofian hiuksia, hiuslaatu voi olla paksu vaikka niitä hiuksia ei määrällisesti olisikaan mieletöntä määrää.
Ihan sopivasti Sofiallakin noita on päässä. Ei voi moittia.
Lisää hiusväriä ja alumiinia sisältäviä shmpoita.
Saa lisäksi rintasyöpää.....
Ainakin Marja Hintikan hiusraja on valehtelematta puolessa päätä.
Entäpä Katrie Deen hiusraja? Kohtalaisen korkea otsa.
Tiukat kampaukset taakse venyttää ihoa otsalta ja värjäämiset ohentaa hiusia, näkyy ensimmäisen keskijakauksessa. Hiuspidennykset rasittaa hiuksia kaikinpuolin, turhamaisuus kostautuu. Monetkin kemikaalit haitaksi päänahalle, miehillä etenkin hiusgeelit ja monet shampoot allergisoi.
Olen huomannut myös, että megalihavilla naisilla kaljuuntuu pää...
Eli sekaisin oleva hormonitoiminta tiputtaa hiukset.
Kaikille ei suoda syntymälahjana runsasta hiuskuontaloa. Joillakin voi olla jokin sairaus, joka saa hiukset ohenemaan tai lähtemään lähes kokonaan. Tulee mieleen parikin iskelmälaulajaa.
Joo. Mutta vastaavasti niillä kasvaa viikset.
ja useimmilla enemmän viiksiä kuin siipallaan
feat martina ja pikkari
Johtuisiko ainakin osaksi siitä, että heidän hiuksensa ovat joutuneet jatkuvasti raskaitten käsittelyjen kohteeksi. Mulla on ikää 70 eikä hiusraja ole siirtynyt mihinkään. Tosin pitää myöntää, että joskus nuorena tukka oli vähän paksumpi kuin nyt, mutta ei se sisuskumi näy päälaella vieläkään.
Muutenki alkaa monet näyttää enemmän miehiltä kun naisilta. Hirveet liikakilot monilla ja kaikkinainen naisellisuus tiessään. Monet näyttää siltä kun olis ottanut muoti-idoliksi jonkun entisaikojen merirosvon:: kroppa tikattu täyteen hirveitä tatuointeja löllymään läskien päälle ja eikä ne hoikempiakaan ainakaan kaunista. Huh!
Moni julkkismies on alkanut näyttää kovin naismaiselta.
Miksi kaikilla miehillä ei kasva parta?
Mutta monilla naisilla kasvaa, etenkin vanhemmiten.
Värjäävät ja lakkaa pää täynnä
Nuoret miehet kaljuuntuvat aikaisempaa enemmän.
Mutta ajatelkaas noita tatuoituja naisia.
Ei ole tatskat niin ku ennen kun ikää yli 60 v......
Älkää nuoret pilatko nahkaanne!!