Söin Tikka Masalan

Heti aterian jälkeen tuli pahan makuisia röyhtäyksiä ja nyt pakoputki päästää haisevaa lastiaan puolen tunnin välein.
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen juonut korillisen päivässä reilun vuoden putkeen ja tilanne alkaa olla sellainen ettei edes kaurapuuro pysy sisällä vaan riibaleista peräpäästöä pitää käydä laskemassa vartin välein tai tulee housuun. Lisäksi percettä kirvelee tää jatkuva ribulointi.

En silti lopeta juomista näin vähällä.

Äänestä

Tikka masala on varsin mausteinen, ja jos olet ryypiskellyt jo jokusen päivän, laittaa se suolen kovalle koetukselle. Nauti piimää, jogurttia ja banaania, niin suoli rauhoittuu. Lisäksi huuhtele kirvelevää reikää haalealla vedellä ja sivele bepanthen voidetta.
Jos vielä ajattelit ryypätä niin suosittelen siirtymään viiniin tai väkeviin, ne yleensä kovettavat vatsaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Heti aterian jälkeen tuli pahan makuisia röyhtäyksiä ja nyt pakoputki päästää haisevaa lastiaan puolen tunnin välein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu