Oudot vatsaoireet

Anonyymi

Mulla on ollu parin kuukauden ajan ihmeellisiä oireita. Ylävatsakipua välillä, heikkoa oloa ihan niin että kädet tärisee ja pyörryttää, oksettava olo ja ruokahalu on kadonnut jonka takia syön nykyään ehkä 2krt päivässä. Myös vuoden ajan kakalla käydessä tulee verta ilmeisesti peräaukosta (haavaumia, pukamat?) Ja ulostaminen on kivuliasta. Oon tosi huolestunut et onko mulla joku syöpä vai mistä nää johtuu. En mielellään ihan pienestä haluis lääkärissä käydä🥺 tuntuu että nää kaikki alkoi pojan syntymän jälkeen (3kk sitten) tai sitte vaan sattumaa. Oon siis 21vuotias nainen . Tuntuu et ei jaksa kävellä ku hengästyttää 😐 mulla oli kuukaus sitte hemoglobiini 106 johon söin pari viikkoa rautatabletteja mut ei oo auttanut. Mitä tää vois olla?

1

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menepäs käymään lääkärissä.
      Vaiva ei ole aina välttämättä mikään henkeä uhkaava, meillä ihmisillä on vain valitettavasti usein tapana ajatella ensimmäiseksi pahinta vaihtoehtoa.

      Täällä palstalla ei kukaan pysty tekemään yhtään diagnoosia, eikä kertomaan mikä saattaisi jollain olla vatsassa vialla.

      Hyvähän tuo olisi lääkärissä selvittää, jos olisi vaikka helpomminkin hoidettavissa oleva ongelma. Monia vatsaongelmia hoidetaan jopa pelkillä lääkityksillä.

      Elämänlaatu kärsii, jos on jatkuvasti noinkin huonossa kunnossa, ja sinulla vielä pieni lapsi, jota pitäisi jaksaa hoitaa.
      Hoidata itsesi kuntoon, niin jaksat paremmin. Voimia sulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      187
      6700
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      153
      1915
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1638
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1350
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      51
      1133
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1031
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      992
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      917
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      908
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe