ihastus esti ilman syytä

olen 15v tyttö ja olen ihastunut yhteen mun koulussa olevaan poikaan,poika tietää sen( ja oli tiennyt sen jo ennenkun mainitsin)ja halusi tutustua muhun oltiin kuitenkin vain kaverimielessä tutustuttu koska ei tunnettu toisiamme yhtään,paripäivää juteltiin kaikesta ja hän oli mukava ja meillä oli paljon yhteistä mutta yhtäkkiä esti minut joka paikassa vaikka en ollut edes tehnyt mitään.mun kaverit meni kysymään häneltä että mikä homma mutta hän oli vastannut ettei tiedä itsekkään miksi esti minut eikä edes voinut kertoa että estää vaan yhtäkkiä esti vaan,kuitenkin koulussa hän ei vaikuta siltä että hän vihaisi minua.en tiedä mikä ihme hänelle tuli mutta olen edelleen ihastunut häneen kaiken tämän jälkeen.enkä pääse ihastumisesta pois.vosiko olla että poika voisi olla kiinnostunut musta vielä jos vähän aikaa kuluu?
onhan tämän jälkeen vähän kiusallisat kävellä koulun käytävillä kun hänkin on siellä :D

Ps:OSAAKO JOKU KERTOA MIKSI JÄTKÄT TEKEE TÄTÄ?MIKÄ NIIDEN LOGIIKKA TÄSSÄ ON?HALUAISIN TIETÄÄ!!! :D

6

1555

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä ei vaan tiedä mitä sanoa

    • Pikkasen epäilen tuolla käytöksellä, että poitsulla on joku toinen ihastus kiikarissa...

    • Anonyymi

      Olen tosiaan 12v tyttö ja olen ihastunut yhteen luokkalaiseen poikaan. No tänään päätin että olen rohkea ja laitan hänelle viestiä.(olen siis aika ujo niin tämä oli aika hankalaa) No sitten laitoin "moi miten menee" ja hän kysyi kuka. Sanoin sitten nimeni ja kun laitoin jonkun 5min päästä viestiä hänelle ettö siis se sun luokkalainen koska jos hän ei tunnistanut minua luokkalaisekseen koska ei ole varmaan ikinä nähnyt yhteystietoni profiilia yms. No tämä viesti ei edes lähettänyt koska hän oli estänyt minut:( nyt en sitten voi kysyä syytä siihen koska en viitsi laittaa ystäväänikään kysymään koska näen häntä koulussa. En sitten tiedä mikä hänelle tuli. Eikö hän halua että puhun hänelle vai luuliko hän minua joksikin muuksi. Olin hetki sitten ollut hänen kanssaan aika pienessä ryhmässä whapissa mutta vaihdoin profiiliani niin en tiedä tajusitko ettö olen minä vai mitä? Koska kuka kuitenkaan estää jonkun jonka tietää niin 5min sisällä. En tiedä ehkä hän mutta vähän ihmetyttää osaisiko joku vähän auttaa ettö mitä tässä nyt tapahtuu?😅😅 Kiitos jo joku vastaa:))

      • Anonyymi

        Kannattaisko, kun tulet täällä seuraavat 65 vuotta palstailemaan, niin opetella tekemään ihan oma aloitus?


    • Anonyymi

      Ps:OSAAKO JOKU KERTOA MIKSI JÄTKÄT TEKEE TÄT

      Juu, osaan... ihan perus-emmendaalia teidän touhut. Jos sun kaverit meni pojalta jotain kysymään niin ehkäpä joku vähemmän sun kaveri kävi myös sille jotain kertomassa?

      Tai sitten sen pojan "kaverit" keksi jotain sinusta. Te olette niin emmendaalia jo tuossa iässä. Jos mulla olis valta ottaisin teiltä puhelimet pois kunnes saatte ajokortin.

    • Anonyymi

      Voin tällaisena kaiken nähneenä ja kokeneena sanoa, ettei sinun kannata tuhlata aikaasi ja ajatuksiasi tuolla tavalla käyttäytyvään poikaan. Mieti, millainen se on kymmenen vuoden päästä, jos nyt jo puskee läpi tuollainen toisen tunteista piittaamaton käytös.

      Kaikkea hyvää sinulle, löydät vielä itsellesi sopivamman ja sinusta välittävän sulhasehdokkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      126
      6400
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      376
      6195
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      71
      6183
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3992
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      148
      2415
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      131
      1456
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      13
      1299
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1128
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      960
    Aihe