https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008404615.html
Rokottamattomille tulisi järjestää suljettuja leirejä. Nämä leirit voitaisiin perustaa johonkin isoihin Päijänteen saariin. Rokottamattomat olisivat suljetulla leirillä niin kauan kunnes korona on ohi.
Leiriltä pääsisi pois ainoastaan kuolemalla tai ottamalla rokotteet.
Rokottamattomille tulisi järjestää suljettuja leirejä. Nämä leirit voitaisiin perustaa johonkin isoihin Päijänteen saariin. Rokottamattomat olisivat suljetulla leirillä niin kauan kunnes korona on ohi.
Leiriltä pääsisi pois ainoastaan kuolemalla tai ottamalla rokotteet.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vuoritsalon saari Vaajakosken Haapaniemen edustalla olisi yksi vaihtoehto. Ympärille ylitsepääsemättömän muurit. Ruoka yms pudotettaisiin helikopterista. Veden saisivat Päijänteestä. Parakkiasuminen ja päivittäinen kalorimäärä hyvin pieni.
200g leipää
5g margariinia
2dl maitoa
2kpl teepusseja (halvin tee)
Kaurahiutaleita 1dl
Kaksi sokerikorppua
Sunnuntaisin lisäksi 3 palaa tummaa suklaata.
Mistä niitä rokotteita saa? Paljonko ne maksavat?
Miksi kysyt tyhmiä?
https://www.jyvaskyla.fi/terveys/korona/koronavirusrokotukset-jyvaskylan-hankasalmen-ja-uuraisten-vaestolle
Minkälaista mahtaa tuo "kunhan maksa" olla? Onko samantapaista kuin hanhen maksa?
Etkö osaa lukea vituapina, se on kunhan maksaa.
Vitsi vitsi!! Ei tietenkään pidä rokottamattomia sulkea leireille. Rokottamattomuudella on myös hyvät puolet.
Mitä enemmän käytämme rokotteita tai antibiootteja niin se vie meidät yhä syvemmälle ahdinkoon. Parempi ottaa vastaan virukset luomua ja pystypäin.
On odotettavissa runsaasti kuolemia rokotteiden saaneiden keskuudessa. On arvioitu että rokotteen aiheuttamat hyytymät verenkierrossa tulevat olemaan kohtalokkaita aivojen sekä keuhkojen hiusverisuonistossa.
Tätä ei tietenkään myönnetä. Eikä kestä kauaa.
Katsokaa näitä kolmea THL mannekiinia kun ne puhuvat televisiossa. Ylähuuli nykii, ääni värisee ja silmät ovat jännittämisestä kiiltävän märät.
Valehtelijan tunnistaa.
Katsokaa ja kauhistelkaa kun rokotettuja menee. Vieläkö joku uskoo lääkäriin?
Otan osaa, mutta onko pakko olla niin tyhmä, että menee vapaaehtoisesti ottamaan piikkejä joiden on todettu tappavan ihmisiä?