Miten vainoharhaisia ootte kannabiksen suhteen? Esim. uskallatteko puhua puhelimessa tai facebookissa asiasta? Itteä vähän häiritsee puhua kannabiksesta puhelimessa, enkä facebookissakaan ole kaapista ulos tullut..
Vastaukset 10
- Anonyymi
Miksi siitä pitää puhua? Minä voin puhua nyt tässä eikä pelota yhtään. Kannabis ja kaikki huumeet tuhoavat ihmisen täysin. Vain kurjaa elämää on tarjolla.
- Anonyymi
Alkoholi tuhoaa kannabis parantaa.
- Anonyymi
Mielummin vähän ylivarovainen kuin poliisien juttusilla. Facebookisa en ole ja puhelimessa en siitä puhu. Nytkin pitkästi toista kuukautta kun viimeksi oli vähän. Paljoa ei ole koskaan kun en sitä mihinkään paljoa tarvitse.
Toivottavasti suomessakin saa joskus polttaa kuumotusvapaa savut. Tänään muuten hesarissa juttu liittovaltiotason laillistamisesta. Käykää lukemassa hyvä uutinen.- Anonyymi
Juu huomasin uutisen. Kannabiksen laillistuminen etenee. Saksa laillistaa ja suomi seuraa perässä. Mänöö vaa vähän aikaa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu huomasin uutisen. Kannabiksen laillistuminen etenee. Saksa laillistaa ja suomi seuraa perässä. Mänöö vaa vähän aikaa..
Saksa jos laillistaa niin varmasti muutama maa seuraa esimerkkiä. Saa nähdä kuinka kaukana perässä tulee takapajula suomi?
- Anonyymi
Suomen umpikielteisellä kannabiskannalla ei yhdentyvässä maailmassa olen paljon väliä, pohjoisella pallonpuoliskolla useat yhdysvaltojen osavaltiot, meksiko, kanada ja EU:ssa luxemburg ja ilmeisesti myös Saksa näin aluksi ovat laillistaneet tai laillistavat kannabiksen viihdekäytön ja järjestäytynyt rikollisuus joutuu etsimään uusia markkina alueita tuotteilleen. Änkyrä kieltolaki Suomi tulee olemaan viimeinen valtio EU euroopassa jossa tämän kannabis tuotteen viihdekäyttö on laillista.
- Anonyymi
Miksi siitä pitäisi puhua? Maailmassa on kaikki muutkin asiat, mistä puhua.
- Anonyymi
Oikeasti kysymys on miksei siitä puhuta avoimesti eduskunnassa? Suomen poliitikot ihan selvästi välttelevät kannabisaihetta. Siitä kun ei ole jaossa ns. irtopisteitä.
- Anonyymi
Alkoholi on myrkky. Kannabis noh kannabis on lääke. Ei paras lääke, mutta lääke. Sen sijaan nostaisin tärkeämmäksi laillistettavaksi aineeksi todelliset lääkkeet, joita on käytetty tuhansia vuosia. Eli psilobiinin ja dmt:n
- Anonyymi
En uskalla puhua siitä lainkaan. Netissä olen kyllä avoimesti kertonut asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3161325Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3101277- 981033
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50988- 103935
- 106930
- 111772
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh20724- 69621
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh5607