Onko sulla autossa hyvät renkaat?

vai haluaisitko joulupukilta uudet?
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Hyvät renkaat on

Äänestä
  • Hyvä, ei tarvitse pelätä että ajat ojaan. Voin nukkua rauhassa. Yötä.

    Äänestä

Voiko joulupukilta saada niin kalliita lahjoja? Muistan aikaa, kun kirjoitin paperille lahjatoiveet ja laitoin sen parvekkeen oven väliin.josta joulupukin apulaiset (tontut) sen hakivat, kun me lapset nukuimme? Kalliimmat lahjat jäivät yleensä saamatta.

Äänestä
  • Riippuu minne kirje eksyy. Lapsille ei pidäkään ostaa liian kallista, mutta et ole enää lapsi..

    Äänestä

Kiitos joulupukki, autossani on hyvät renkaat. Tosin autoni on kyllä aikamoinen rahareikä muuten. Yhtään en siihen losoon enää haluaisi rahaa hakata. Mutta kestän senkin, jos annat joululahjaksi ihmisille uudet, puhtaat sydämet.

Äänestä
  • Ei kenenkään sydäntä saa vaihtaa. Joillain se on vähän likaantunut, mutta toivoa on putsauksesta.

    Äänestä

Ha.. Ha.. Mutta, onneks "mun mies" just kysyi samaa.

Äänestä

no siis on hyvät ja itseasissa es auto olis myynnissä :D

Äänestä

Kumit on kunnossa 😁

Äänestä

Kuule, mulla ei ole niin autoa, korttia kuin muutakaan syytä pistäytyä isolla kirkolla tai ainakaan mitään sellaista, mutta ehkä mulla onkin assistentti ns juoksevia asioita varten tai sitten jonkun on syytä kaivaa vaikut korvista pihalle

Äänestä
  • Mutta kun on se feminiininen käsiala ja kaikkea, kyllä tuolla johtopäätöksellä pitäisi tohtorinhattu vähintään tienata

    Äänestä

Eikö joululahjan pidä olla turhuutta, kultaa, mirhamia ja suitsukkeita vai mitä nää nyt oli.

Äänestä
  • Ei enää sellaisia. Maailma hukkuu tavaraan. Vain hyödyllistä lahjaksi.

    Äänestä

Ei kait mulla ole edes autoa😄

Äänestä

Sellaiset aika vanhat onnettomat klisut on ja niillä pärjää vielä yhden talven, jahka talvi tulee ja vaihdan ne alle.

Äänestä
  • Talvi tuli jo. Nythän on huuruakin jo.

    Äänestä

Ei ole. En usko joulupukkiin.

Äänestä

Haluaisin kuulla joulupukista ja rengastaakin minit voisi.

Äänestä

Tulipa tästä mieleeni...silloin teinilapseni, hän sai isältään lahjaksi puhelimen ja siihen liittymän. Teini oli lahjasta innoissaan ja riemua riitti niin kauan, kunnes hänen isänsä pakotti teinin antamaan lahjaksi saamansa puhelimen, tunnuksineen takaisin isälle.
Kävisiköhän tässäkin lapselle samoin renkaiden kanssa, että yhtenä pakkasaamuna olisi parkkipaikalla auto ilman renkaita... Jouluna kannattaa kurkistaa, kuka siellä naamarin takaa lahjoja jakelee.

Äänestä
  • ...että renkaaton auto olisi vielä mustamaalattu, kuten edellä.

    Äänestä

Hyvässä kunnossa ovat vielä. Auto menee muutenkin keväällä vaihtoon, joten ei siihen kannata alkaa uusia ostella.

Äänestä
  • Ok, viimeinen talvi niillä renkailla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ok, viimeinen talvi niillä renkailla.

    Viimeinen talvi koko autolla. En mä sillä kolmea vuotta kauempaa viitsi ajella.

    Äänestä

On hyvät;)

Äänestä

Haluaisin joulupukilta rakkautta. 🎅🤶

Äänestä

Kilttinä olet ollut niin pukki voi käydä kyläiler🐏

Äänestä
  • Jess, tätä olen odottanut, tervetuloa pukkiseni, täällä odotan herkkujen kera.🤶🎅

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vai haluaisitko joulupukilta uudet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu