NOKIA SMART TV 5000A 50TUUMAINEN NESTEKIDETELEVISIO

Anonyymi

Televisioliiketoiminnasta vastaa itävaltalainen StreamView GmbH lisenssisopimuksella. Käytännössä järjestely on sama kuin puhelimissa HMD Globalin kanssa. Testilaitteen on valmistanut turkkilainen Vestel, jonka käsialaa ovat olleet muun muassa Finluxin ja Procasterin meillä testatut mallit.
https://tekniikanmaailma.fi/lehti/20b-2021/tm-testi-nokia-smart-tv-5000a-50-tuumainen-nestekidetelevisio-perustelevisio/?shared=1196240-aea50b5f-500

Oli single day tarjouksessa 345€ plussaa myös keskijalka ei tarvitse h.lvetin isoa tasoa. Onko edes kalleiommissa gromecastia sisällä no tarjous meni.

8

444

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Testilaitteen on valmistanut turkkilainen Vestel, jonka käsialaa ovat olleet muun muassa Finluxin ja Procasterin meillä testatut mallit."

      Eli halvinta p-askaa mitä markkinoilta löytyy. Ei puhettakaan edes niistä "paremmista" kaiuttimista, millä Intiassa myytäviä Nokia-telkkareita on mainostettu.

      • Anonyymi

        Taidan tilata, kelpaa perusjuttuihin, monet olleet Procastereihinkin tyytyväisiä"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taidan tilata, kelpaa perusjuttuihin, monet olleet Procastereihinkin tyytyväisiä"

        Procasterit on sitäpaitsi tiukassa rahatilanteessa oleville hyviä laitteita koska ovat edullisia!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Procasterit on sitäpaitsi tiukassa rahatilanteessa oleville hyviä laitteita koska ovat edullisia!

        Jos tiukassa rahatilanteessa on pakko hankkia televisio, ostaisin mieluummin paremman laitteen käytettynä kuin hinnat alkaen halpiksen uutena. Sillä tavalla saa parempaa laatua pienemmällä rahalla.

        Tuo Nokia-tv:n arvostelu on aika karua luettavaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos tiukassa rahatilanteessa on pakko hankkia televisio, ostaisin mieluummin paremman laitteen käytettynä kuin hinnat alkaen halpiksen uutena. Sillä tavalla saa parempaa laatua pienemmällä rahalla.

        Tuo Nokia-tv:n arvostelu on aika karua luettavaa.

        Mikä vika muka Procastereissa on? Moni on niihin tyytyväinen, ja käytettynä en tv:tä ostaisi!


    • Anonyymi

      Nokia TV:t ovat Android TV -luokkaa. Google haluaa vakoilla yhä kattavammin.

      Smart TV (älyTV) on sellainen joka on yhteensopiva Wi-Fi Direct eli Miracast -protokollan kanssa. Miracast yhteys toimii suoraan älypuhelimesta älyTV:lle, nopeasti ja helposti, ilman että menee tietoa valuu nettiiin (Googlelle) tai edes kotiverkkoon.

      • Anonyymi

        Ei Nokian telkkareita ole pakko kytkeä nettiin!


    • Anonyymi

      Kolme vuotta sitten ostin mökille 49" finluxin , hinta 199,- , ihan hyvä kuva vaikka kotona oledia tottunu katsomaan , hyvä hinta /laatu suhde , menisi kotonakin paremman puutteessa ja olikin aluksi kakkostelkkarina. Ei sillä 10 x hinnalla saa 10 x parempaa kuvaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1067
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe