Televisioliiketoiminnasta vastaa itävaltalainen StreamView GmbH lisenssisopimuksella. Käytännössä järjestely on sama kuin puhelimissa HMD Globalin kanssa. Testilaitteen on valmistanut turkkilainen Vestel, jonka käsialaa ovat olleet muun muassa Finluxin ja Procasterin meillä testatut mallit.
https://tekniikanmaailma.fi/lehti/20b-2021/tm-testi-nokia-smart-tv-5000a-50-tuumainen-nestekidetelevisio-perustelevisio/?shared=1196240-aea50b5f-500
Oli single day tarjouksessa 345€ plussaa myös keskijalka ei tarvitse h.lvetin isoa tasoa. Onko edes kalleiommissa gromecastia sisällä no tarjous meni.
NOKIA SMART TV 5000A 50TUUMAINEN NESTEKIDETELEVISIO
8
444
Vastaukset 8
- Anonyymi
"Testilaitteen on valmistanut turkkilainen Vestel, jonka käsialaa ovat olleet muun muassa Finluxin ja Procasterin meillä testatut mallit."
Eli halvinta p-askaa mitä markkinoilta löytyy. Ei puhettakaan edes niistä "paremmista" kaiuttimista, millä Intiassa myytäviä Nokia-telkkareita on mainostettu.- Anonyymi
Taidan tilata, kelpaa perusjuttuihin, monet olleet Procastereihinkin tyytyväisiä"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidan tilata, kelpaa perusjuttuihin, monet olleet Procastereihinkin tyytyväisiä"
Procasterit on sitäpaitsi tiukassa rahatilanteessa oleville hyviä laitteita koska ovat edullisia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Procasterit on sitäpaitsi tiukassa rahatilanteessa oleville hyviä laitteita koska ovat edullisia!
Jos tiukassa rahatilanteessa on pakko hankkia televisio, ostaisin mieluummin paremman laitteen käytettynä kuin hinnat alkaen halpiksen uutena. Sillä tavalla saa parempaa laatua pienemmällä rahalla.
Tuo Nokia-tv:n arvostelu on aika karua luettavaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tiukassa rahatilanteessa on pakko hankkia televisio, ostaisin mieluummin paremman laitteen käytettynä kuin hinnat alkaen halpiksen uutena. Sillä tavalla saa parempaa laatua pienemmällä rahalla.
Tuo Nokia-tv:n arvostelu on aika karua luettavaa.Mikä vika muka Procastereissa on? Moni on niihin tyytyväinen, ja käytettynä en tv:tä ostaisi!
- Anonyymi
Nokia TV:t ovat Android TV -luokkaa. Google haluaa vakoilla yhä kattavammin.
Smart TV (älyTV) on sellainen joka on yhteensopiva Wi-Fi Direct eli Miracast -protokollan kanssa. Miracast yhteys toimii suoraan älypuhelimesta älyTV:lle, nopeasti ja helposti, ilman että menee tietoa valuu nettiiin (Googlelle) tai edes kotiverkkoon.- Anonyymi
Ei Nokian telkkareita ole pakko kytkeä nettiin!
- Anonyymi
Kolme vuotta sitten ostin mökille 49" finluxin , hinta 199,- , ihan hyvä kuva vaikka kotona oledia tottunu katsomaan , hyvä hinta /laatu suhde , menisi kotonakin paremman puutteessa ja olikin aluksi kakkostelkkarina. Ei sillä 10 x hinnalla saa 10 x parempaa kuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84809Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella30760- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43503- 10466