Valitsen mies sinun sijaasi

suklaalevyn. Et pysty kilpailemaan edes suklaan rinnalla. Sekin on sinua tärkeämpi.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei se minulta ole pois jos sinä minua vihaat 😄

Äänestä
  • Mikäpäs onneksi olet pel-le 🤡

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikäpäs onneksi olet pel-le 🤡

    Sut pistettäisiin linnasta niuvanniemeen.

    Äänestä

Suklaa tarjoaa välittömän orgasminkaltaisen serotoniini-dopamiinipotkun, joten en ihmettele ollenkaan. Lisäksi näitä kulinaarisen orgasmin tuottajia saa helpommalla kuin miehen. Go for it. Miehistä on pelkkää harmia, suklaasta ei koskaan.

Äänestä
  • Et ole tainnut saada oikeaa orgasmia koskaan?

    Äänestä

Niin. Ihminen panostaa siihen mitä oikeasti rakastaa, se näkyy siinä mitä tekee. Minä välitän enemmän siitä mitä syön ja työstäni ja kaikesta muusta. En ole sen arvoinen että hän, nainen, minua edes kaipaisi. Kauniita unia kuitenkin hänelle.

Äänestä
  • Höpö höpö!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höpö höpö!

    Niin ja höpöttelen mieluummin täällä itsekseni. Etsin lääkettä tähän itsekkyyteen. Haluan parantua siitä. Kauniita unia taas.

    Äänestä

Kannattaa kuitenkin muistaa että nautinnot ovat väliaikaisia parhaimmillaankin. Mutta tiesittekö, että

“Oma pahuutesi tuottaa sinulle kurituksen ja luopumuksesi ojentaa sinua. Tiedä ja ymmärrä, kuinka pahaa ja katkeraa on, että sinä hylkäät Herran , Jumalasi, etkä pelkää minua, sanoo Herra, Herra Sebaot.” Jeremia 2:19

JEESUS sanoi, että joka uskoo Häneen, sillä on iankaikkinen elämä. Jeesus kantoi syntivelkamme kun hän kuoli syntiemme puolesta ristillä ja sen jälkeen Hän nousi ylös Taivaaseen.

“Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainutsyntyisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.” Johannes 3:16

On parempi nöyrtyä parannukseen synneistä ja tunnustaa ne Jeesukselle, kuin elää valheessa ja vastustella totuutta. Jumala on armollinen ja antaa uuden mahdollisuuden.

”Eivät olleet, sanon minä teille, mutta ellette tee parannusta, niin samoin te kaikki hukutte.” Luukas 13:3

ÄLÄ VIIVYTTELE, etsi Herraa vielä kun on siihen mahdollisuus. ”Nyt on pelastuksen päivä.”

”Sillä jokainen anova saa, etsivä löytää ja kolkuttavalle avataan.” Matt. 7:8

HERRA JEESUS ON HYVÄ PAIMEN.

”Sillä jokainen, joka huutaa avuksi Herran nimeä, pelastuu.” Room. 10:13

Voit rukoilla vaikka näin

”Herra Jeesus, anna syntini anteeksi ja johdata elämääni tästä eteenpäin. Auta minua lähestymään sinua ja pääsemään irti pimeyden kahleista. Auta nöyrtymään parannukseen synneistäni. Kiitos. Amen. ”

Äänestä

Niitä kaloreita aika lailla kertyy kehoon

Äänestä

Jos mies pitää sinuun suhdetta toisarvoisena, niin suklaa on paree vaihtoehto ja lähtee liikkumalla paremmin pois, tuo jopa enemmän mielihyvää.

Äänestä

ostin tänää vieraalle suklaata mut vieras hävis et olis kyl suklaata pöydällä :D

Äänestä

Ihmeteltiinkin mistä se kaikki selluliitti on peräisin. Nyt sekin selvisi.

Äänestä

Juuri sen vuoksi sinä kehopositiivinen oletkin elämässäsi yksin ja vietät aikaasi haikailupalstalla.

Äänestä

Kyllä suklaa on parempi vaihtoehto, jos muita miehiä ei ole tarjolla kuin varattuja, ongelma käyttäjiä tai muuten ei niin puoleensa vetäviä eikä tässä ole ainoastaan ulkonäöstä kyse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

suklaalevyn. Et pysty kilpailemaan edes suklaan rinnalla. Sekin on sinua tärkeämpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu