Valtimolle uusi huolto-asema

Jari-Pekan henkilökunta on kysellyt tonttimaata muutamalta maanomistajalta valtatien varresta.
Myykää ihmeessä, saadaan huolto-asema ja ruokapaikka kun ei tästä PKO:n porukasta ole mihinkään.
Paikkahan on mitä mainion itä-länsi sekä pohjois-etelä liikenne kulkee tuota tietä pitkin.
211123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Samaa itsekkin kuulin piti olla hys. hys. asian suhteen. Ei Sitten tainnut ollakkaan hyshys asiaa. Onko kaupat tehty?

Äänestä

Varmaan huoltoasema nykyisin onnistuisikin, kun Jukolan jengi ei ole enää jarruttelemassa. Esson osti yrittäjäperheen käsistä kylmilleen aikoinaan, että sai monopoliaseman polttoaineen myyntiin ja se kyllä näkyi korkeana hintana.

Äänestä

Kutostiellä on kyllä pohjoiseen ajaessa pitkä matka kolinportin jälkeen seuraavalle liikenneasemalle. Ja autojen sähköistyksen myötä liikenneasemia täytyy olla entistäkin tiheämpään. Ehkä jari-pekalla on hoksattu tämä. Nurmeksen abc on jo turhan paljon sivussa.

Äänestä

saatais uusi kokoontumispaikka jos laitettaisi kylän akat ja ukot järjestykseen kenellä parhaimmat juorut sais ilmaisen kahvin ovelle vois olla ulos heittäjä joka potkasis perseelle joka ei uutta puheen aihetta toisi tullessaan.

Äänestä

Esso oli hyvällä paikalla valtatien varrella, joka samalla vetäisi tankkaajia asioimaan myös kylällä.

Äänestä

ei ole hyvä

Äänestä

Kuulin huhun että tästä on jo tämän huhun perusteella kirjattu varmuuden vuoksi valitus.

Äänestä

PKO valittaa

Äänestä

No, Miksi valittaisi? itse totesivat kannattamattomaksi.
Tässä on huomionarvoista että lähellä on isoa sähköä. Ei autoja tulevaisuudessa bensalla ja diisselillöä tankata vaan sähköllä, ja latauksen valmistuessa väki syö ruokaa.

Äänestä

Nurmeksessa ja juuassa tätä infraa ei ole.

Äänestä

Eikä kajaanissa....

Äänestä

Täysin turha, kohta kaikki ajaa tesloilla!

Äänestä

Tesloilla ei ajele kuin mainoksilla aivopesty porukka, täyssähköautot ei ole tänne syrjäseutujen pitkille matkoille järkevä kulkuneuvo.

Äänestä

Sähkö-autot yleistyy valtavaa vauhtia haluttiinme niitä tänne syrjäseudulle vaiko ei.
Ja kyllä ne pitää ladata sen 200-300km:n välein ja Valtimo on juuri oikella paikalla kun katsoo liikenneasemien karttaa.

Äänestä

Muistakaahan sinne Valtimolle sähköautojen tankkauspaikalle tehdä myös hotelliravintola, kun autoilijat jonottaa latausvuoroa. Ajankuluksi pitäisi myös syödä ja lomien aikaan kun on pitkät jonot, niin hyvä olisi myös yöpyä. Pensat ja dieselithän lorauttaa nopeasti tankkiin ja eikun menoksi.

Äänestä

Muistatte kai että jos tulee Jari-Pekka ei tule olutta, tupakkaa ja pornolehtiä
myyntiin kun ovat kiihkouskovaisia.

Äänestä
  • Nytpä ei tarvitse telkkaria komerossa piilossa pitää ja salaa katsella, kun lupamaksu menee verona, hyvä juttu.

    Äänestä

Ei tule kaljaa ei, vaan jospa tulisi maukasta ruokaa niin lihotaan kaikki leppoisiksi.

Äänestä

Valtimon huoltoasema ajattelu on turhaa, Jukola aloitti kylän tyhjennyksen aikoinaan, joten nyt on myöhäistä, kun vellit on housussa.

Äänestä

Joko Valtimolla on syntynyt polttoaineen hinnoissa kilpailua, vai onko edelleen yksi asema.

Äänestä

Kepu tappaa senkin aseman

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jari-Pekan henkilökunta on kysellyt tonttimaata muutamalta maanomistajalta valtatien varresta.
Myykää ihmeessä, saadaan huolto-asema ja ruokapaikka kun ei tästä PKO:n porukasta ole mihinkään.
Paikkahan on mitä mainion itä-länsi sekä pohjois-etelä liikenne kulkee tuota tietä pitkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu