Sipilän Juha tarkoittikin että hän voisi majoittaa pari, kolme Kristittyä taloonsa. Eikä mitään muuta.
Että ihan turhaan mainostettiin Irakin televisiossa kun eihän yhteen mökkiin edes sovi koko Irakin kansa!?
Että ihan turhaan mainostettiin Irakin televisiossa kun eihän yhteen mökkiin edes sovi koko Irakin kansa!?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ihan sama keitä tarkoitti, mutta sai näkyvyyttä lehdistössä kautta maailman ja pidän häntä syyllisenä tilaanteen eskaloitumiseen.
Kysyn, miten oli mahdollista tuoda porukkaa Haapatannan kautta, eikö heidät olisi pitänyt palauttaa Ruotsiin, koska tulivat ensin sinne.
Muutaman+vuoden+takainen+TV-dokumentti+havainnollisti+miten+Ruotsi+ohjasi+jo+omalta+tulorajaltaan+nuoria+heppuja+Suomeen.+
Afgaaniveljekset+varustettiin+Malmössä+Suomen+talvisiin+olosuhteissin+tarvittavalla+vaatetuksella.
Heille+annettiin+Suomesta+valikoitua+perustietoa+mm.+Suomen+suuri+pinta-ala+suhteessa+niukkaan+väkilukuun.+Pojat+olivat+innoissaan+siitä+miten+hyvillään+suomalaiset+ovat+heidän+mennessään+täyttämään+tyhjiötä!
Tämä+osa+päättyi+siihen+kun+velloksille+selvitettiin+jatko.+Tukholmaan+>+Haaparantaan+ja+sieltä+Tornion+puolella+odottavien+suomalaisten+hoteisiin.
Eiköhän+tämä+dokkari+ole+jossakin+arkistossa+myös+muina+osineen.
Myöhemmin+zippilä:+Heh,+heh!+Toki+me+tiesimme,+ettei+olisi+tarvinnut+ottaa+Ruotsista+yhtään+turvapaikan+hakijaa!!!!!!!!!!
Tuttavani+frontexin+heppu+oli+silloin+Torniossa.+Kertoi,+että+olisivat+voineet+vaivatta+sulkea+liikenteen+silloille.
Sanoi+myös+tulijoiden+olleen+95%:sti+nuorehkoja,+hyväkuntoisia+miehiä!
Ottakaamme+oppia+ihailemastamme+Ruotsista.+Jos+vielä+itärajan+yli+tulee+porukkaa+niin+istutetaan+ne+suoraan+busseihin+ja+kuskataan+Ruotsiin!
Onhan+sillä+myös+lokoisammat+olot.
Jos siltä meni sekaisin kristitty ja kiristys?
Sen peli on nyt kuitenkin menetetty
Sebu pudotti Sipilän ja koko keskustan äänimäärästä suli kolmannes
2019 eduskuntavaaleissa eisuo malainenhyv äksyraiskausmatuja
Tynkkynen edustaa Suomea tyylillä kaikissa paikoissa
https://twitter.com/i/status/1459954057813057543
Rääväsyyvasemmistolaiset syövät keskustan uskottavuutta hysteerisessä
hallitusroikkumisessaan
https://twitter.com/SebastianTyne/status/1459857474165645317
Sebu Tynkkynen 14.11. Ja nämä ei ole mitään vasemmiston takarivin anonyymejä huutelijoita, vaan toinen on asetettu aluevaaliehdokkaaksenne ja toinen on nuorisojärjestönne varapuheenjohtaja.
Rääväsuu-rasisti-persuna ihminen on tyhmimmillään.
Mistä olet tuollaisen kopioinut? Vai oletko ihan itse ajatellut?
Marinin kannattajat saavat sämpylöitä, jotka ovat kuin Onnenkeksejä:
Jokaisen ilmaissämpylän sisältä löytyy pieni lappunen, josta he ottavat nämä surkuhupaiset tölväisynsä.
Mitä hitler-persu saa, kun on tarpeeksi persu saa sulan hattuun.
Parempi sulka hatussa kuin sämpylä nahkarepussa.
Vanha viidakon sanonta...
Juha Sipilä on kinkkumiäs.