Myrsky edessä eduskunnassa?

Marinin hallitus on niin sekaisin EU:n ilmastoasioista, että oppositiolta toivotaan jo välikysymysarmoniskua.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008413453.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toimittaja Haapalalla menee nyt selvästi sen verran lujaa että parin viikon rauhoittuminen ilman kirjoituskonetta olisi paikallaan. Kyllä se siitä helpottaa.

Äänestä
  • Kerankin toimittaja, joka tuo nyt esille tosoasiaa sensuroimatta!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerankin toimittaja, joka tuo nyt esille tosoasiaa sensuroimatta!

    Toimittaja Haapala on Kokoomuksen ja Persujen äänitorvi suoltaa päivittäin täyttä sontaa sepustuksillaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marinin hallitus on niin sekaisin EU:n ilmastoasioista, että oppositiolta toivotaan jo välikysymysarmoniskua.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008413453.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu