Leirinuotiosydän

Anonyymi

Mietin, että miten erehdyin niin pahasti hänen suhteensa. Luulin tuntevani hänet ja tietäväni, että hänkin oli minuun ihastunut.

Luulin, että hän olisi sellainen, joka yöpyisi kanssani taivasalla, uisi alasti metsälammessa ja lämmittäisi minua makuupussinsa alla. Luulin, että hän haluaisi koskettaa, suudella, halata ja kaikkea minun kanssani.

On vaikeaa tajuta, että tätä ihmistä ei ollutkaan olemassa, on se toinen. Se, jossa ei ole ihmisenä mitään vikaa, mutta joka ei ole mulle sopiva.

Tätä mä silloin kuuntelin, kun luulin. Nyt tää vähän tekee surulliseksi. Mut hei, se, mikä ei tapa, vahvistaa. https://m.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q

13

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuosta vahvistamisesta en tiedä. Kyllä se lähempänä tappamista mulla on.

    • Anonyymi

      Kauniisti kirjoitat. Ihan heltyy lukiessa. Elämä ei ole aina ennalta arvattava.

    • Anonyymi

      Elämä on lopulta paljon parempaa kuin kuvitelmat. Se voi yllättää vielä.

    • Anonyymi

      Missä tapasitte?

    • Anonyymi

      Metsälammet on jääkylmiä kesälläkin. Jonkun jätkän pitäis siis uiskennella lammessa, ja bööna kattelee rannalla :)

      • Anonyymi

        Oho. Aika seksististä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oho. Aika seksististä.

        Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..

        Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.

        Vastasin edelliselle. Soita sinä vaan tamburiinia ja seuraat hiljaa..


    • Anonyymi

      Miten se asia selvisi?
      Jäin kaipaamaan argumenttejasi.

      • Anonyymi

        Hän olikin kiinnostunut ihan muista asioista.


    • Anonyymi

      Olipa kauniita unelmia. Vielä tulee joku toinen. Itse olen vähän liian ruma ja vanha mut tyydyn siihen leirinuotioon. Ehkä sinnekin joku eksyy kertomaan elämäntarinan. Kuuntelen jos ei oo liian rankka. Tuleentuijottelijakansaa.

    • Anonyymi

      Heh tosta biisistä tulee yksi Anna mieleen. James Blunt fani. Se ärripurri oli kyllä sellainen ärripurri. Hasta Manjana.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      53
      8728
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      151
      5200
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      104
      4816
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3802
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      81
      3408
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      49
      3311
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2860
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      33
      2662
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      36
      2555
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe