Mietin, että miten erehdyin niin pahasti hänen suhteensa. Luulin tuntevani hänet ja tietäväni, että hänkin oli minuun ihastunut.
Luulin, että hän olisi sellainen, joka yöpyisi kanssani taivasalla, uisi alasti metsälammessa ja lämmittäisi minua makuupussinsa alla. Luulin, että hän haluaisi koskettaa, suudella, halata ja kaikkea minun kanssani.
On vaikeaa tajuta, että tätä ihmistä ei ollutkaan olemassa, on se toinen. Se, jossa ei ole ihmisenä mitään vikaa, mutta joka ei ole mulle sopiva.
Tätä mä silloin kuuntelin, kun luulin. Nyt tää vähän tekee surulliseksi. Mut hei, se, mikä ei tapa, vahvistaa. https://m.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q ❤
Leirinuotiosydän
13
301
Vastaukset 13
- Anonyymi
Tuosta vahvistamisesta en tiedä. Kyllä se lähempänä tappamista mulla on.
- Anonyymi
Kauniisti kirjoitat. Ihan heltyy lukiessa. Elämä ei ole aina ennalta arvattava.
- Anonyymi
Elämä on lopulta paljon parempaa kuin kuvitelmat. Se voi yllättää vielä.
- Anonyymi
Missä tapasitte?
- Anonyymi
Metsälammet on jääkylmiä kesälläkin. Jonkun jätkän pitäis siis uiskennella lammessa, ja bööna kattelee rannalla :)
- Anonyymi
Oho. Aika seksististä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oho. Aika seksististä.
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
Vastasin edelliselle. Soita sinä vaan tamburiinia ja seuraat hiljaa..
- Anonyymi
Miten se asia selvisi?
Jäin kaipaamaan argumenttejasi.- Anonyymi
Hän olikin kiinnostunut ihan muista asioista.
- Anonyymi
Olipa kauniita unelmia. Vielä tulee joku toinen. Itse olen vähän liian ruma ja vanha mut tyydyn siihen leirinuotioon. Ehkä sinnekin joku eksyy kertomaan elämäntarinan. Kuuntelen jos ei oo liian rankka. Tuleentuijottelijakansaa.
- Anonyymi
Heh tosta biisistä tulee yksi Anna mieleen. James Blunt fani. Se ärripurri oli kyllä sellainen ärripurri. Hasta Manjana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.641101Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu27719- 10698
- 90695
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30687- 46658
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14645Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68629Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj24592- 66584
- 42560
- 61559
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82558- 43534
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46530Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131516Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13492Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa52483Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27447Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.29443