Mietin, että miten erehdyin niin pahasti hänen suhteensa. Luulin tuntevani hänet ja tietäväni, että hänkin oli minuun ihastunut.
Luulin, että hän olisi sellainen, joka yöpyisi kanssani taivasalla, uisi alasti metsälammessa ja lämmittäisi minua makuupussinsa alla. Luulin, että hän haluaisi koskettaa, suudella, halata ja kaikkea minun kanssani.
On vaikeaa tajuta, että tätä ihmistä ei ollutkaan olemassa, on se toinen. Se, jossa ei ole ihmisenä mitään vikaa, mutta joka ei ole mulle sopiva.
Tätä mä silloin kuuntelin, kun luulin. Nyt tää vähän tekee surulliseksi. Mut hei, se, mikä ei tapa, vahvistaa. https://m.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q ❤
Leirinuotiosydän
13
301
Vastaukset
- Anonyymi
Tuosta vahvistamisesta en tiedä. Kyllä se lähempänä tappamista mulla on.
- Anonyymi
Kauniisti kirjoitat. Ihan heltyy lukiessa. Elämä ei ole aina ennalta arvattava.
- Anonyymi
Elämä on lopulta paljon parempaa kuin kuvitelmat. Se voi yllättää vielä.
- Anonyymi
Missä tapasitte?
- Anonyymi
Metsälammet on jääkylmiä kesälläkin. Jonkun jätkän pitäis siis uiskennella lammessa, ja bööna kattelee rannalla :)
- Anonyymi
Oho. Aika seksististä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oho. Aika seksististä.
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
Vastasin edelliselle. Soita sinä vaan tamburiinia ja seuraat hiljaa..
- Anonyymi
Miten se asia selvisi?
Jäin kaipaamaan argumenttejasi.- Anonyymi
Hän olikin kiinnostunut ihan muista asioista.
- Anonyymi
Olipa kauniita unelmia. Vielä tulee joku toinen. Itse olen vähän liian ruma ja vanha mut tyydyn siihen leirinuotioon. Ehkä sinnekin joku eksyy kertomaan elämäntarinan. Kuuntelen jos ei oo liian rankka. Tuleentuijottelijakansaa.
- Anonyymi
Heh tosta biisistä tulee yksi Anna mieleen. James Blunt fani. Se ärripurri oli kyllä sellainen ärripurri. Hasta Manjana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361941
- 49836
- 82819
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7691Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t35681Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27600- 60519
- 43467
Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel28459Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap76421