Leirinuotiosydän

Anonyymi

Mietin, että miten erehdyin niin pahasti hänen suhteensa. Luulin tuntevani hänet ja tietäväni, että hänkin oli minuun ihastunut.

Luulin, että hän olisi sellainen, joka yöpyisi kanssani taivasalla, uisi alasti metsälammessa ja lämmittäisi minua makuupussinsa alla. Luulin, että hän haluaisi koskettaa, suudella, halata ja kaikkea minun kanssani.

On vaikeaa tajuta, että tätä ihmistä ei ollutkaan olemassa, on se toinen. Se, jossa ei ole ihmisenä mitään vikaa, mutta joka ei ole mulle sopiva.

Tätä mä silloin kuuntelin, kun luulin. Nyt tää vähän tekee surulliseksi. Mut hei, se, mikä ei tapa, vahvistaa. https://m.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q

13

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuosta vahvistamisesta en tiedä. Kyllä se lähempänä tappamista mulla on.

    • Anonyymi

      Kauniisti kirjoitat. Ihan heltyy lukiessa. Elämä ei ole aina ennalta arvattava.

    • Anonyymi

      Elämä on lopulta paljon parempaa kuin kuvitelmat. Se voi yllättää vielä.

    • Anonyymi

      Missä tapasitte?

    • Anonyymi

      Metsälammet on jääkylmiä kesälläkin. Jonkun jätkän pitäis siis uiskennella lammessa, ja bööna kattelee rannalla :)

      • Anonyymi

        Oho. Aika seksististä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oho. Aika seksististä.

        Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..

        Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.

        Vastasin edelliselle. Soita sinä vaan tamburiinia ja seuraat hiljaa..


    • Anonyymi

      Miten se asia selvisi?
      Jäin kaipaamaan argumenttejasi.

      • Anonyymi

        Hän olikin kiinnostunut ihan muista asioista.


    • Anonyymi

      Olipa kauniita unelmia. Vielä tulee joku toinen. Itse olen vähän liian ruma ja vanha mut tyydyn siihen leirinuotioon. Ehkä sinnekin joku eksyy kertomaan elämäntarinan. Kuuntelen jos ei oo liian rankka. Tuleentuijottelijakansaa.

    • Anonyymi

      Heh tosta biisistä tulee yksi Anna mieleen. James Blunt fani. Se ärripurri oli kyllä sellainen ärripurri. Hasta Manjana.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12385
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2665
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      910
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      872
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe