Mietin, että miten erehdyin niin pahasti hänen suhteensa. Luulin tuntevani hänet ja tietäväni, että hänkin oli minuun ihastunut.
Luulin, että hän olisi sellainen, joka yöpyisi kanssani taivasalla, uisi alasti metsälammessa ja lämmittäisi minua makuupussinsa alla. Luulin, että hän haluaisi koskettaa, suudella, halata ja kaikkea minun kanssani.
On vaikeaa tajuta, että tätä ihmistä ei ollutkaan olemassa, on se toinen. Se, jossa ei ole ihmisenä mitään vikaa, mutta joka ei ole mulle sopiva.
Tätä mä silloin kuuntelin, kun luulin. Nyt tää vähän tekee surulliseksi. Mut hei, se, mikä ei tapa, vahvistaa. https://m.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q ❤
Leirinuotiosydän
13
121
Vastaukset
- Anonyymi
Tuosta vahvistamisesta en tiedä. Kyllä se lähempänä tappamista mulla on.
- Anonyymi
Kauniisti kirjoitat. Ihan heltyy lukiessa. Elämä ei ole aina ennalta arvattava.
- Anonyymi
Elämä on lopulta paljon parempaa kuin kuvitelmat. Se voi yllättää vielä.
- Anonyymi
Missä tapasitte?
- Anonyymi
Metsälammet on jääkylmiä kesälläkin. Jonkun jätkän pitäis siis uiskennella lammessa, ja bööna kattelee rannalla :)
- Anonyymi
Oho. Aika seksististä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oho. Aika seksististä.
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siinä mies kutistuu kun kylmässä ui..
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mitä siitä? Tuskin se kroonisesti kutistuu.
Vastasin edelliselle. Soita sinä vaan tamburiinia ja seuraat hiljaa..
- Anonyymi
Miten se asia selvisi?
Jäin kaipaamaan argumenttejasi.- Anonyymi
Hän olikin kiinnostunut ihan muista asioista.
- Anonyymi
Olipa kauniita unelmia. Vielä tulee joku toinen. Itse olen vähän liian ruma ja vanha mut tyydyn siihen leirinuotioon. Ehkä sinnekin joku eksyy kertomaan elämäntarinan. Kuuntelen jos ei oo liian rankka. Tuleentuijottelijakansaa.
- Anonyymi
Heh tosta biisistä tulee yksi Anna mieleen. James Blunt fani. Se ärripurri oli kyllä sellainen ärripurri. Hasta Manjana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605590KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2023678Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182468Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222395Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 901072
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79985