Ilmeisesti ADHD ja Lievän älyllisen kehitysvamma diagnoosin saaneena minulla on ainut keino opetella näyttelemään että vihaan myös kehitysvamma kuten muut Lievästi älyllisesti kehitysvamman saaneet ihmiset vihaa on kaikista ykkös asia. Toinen minun täytyy etsiä netistä videot miten Lievän älyllisen kehitysvamma saaneena minun pitäisi osata toimia ryhmässä ohjatusti kun ohjaajat sanoo miksi en osaa toimia ryhmässä ohjatusti kuten muut Lievästi älyllisesti kehitysvamman saaneet. Kolme minun täytyy opetella näyttelyn avulla tykkäämään niistä töistä mitä työkeskus ohjaajat määrää vaikka en tykkää minun täytyy opetella näyttelyn avullaan selviytyy niin että ADHD takia klo 9 aamulla on helppo mennä työtoiminta ryhmään. Eli olen 18 vuoden iässä viimeisen kerran leikkinyt yksin roolilekkejä muokasin kirjan hahmon tai kauniiden ja rohkeiden näyttelijän rooliin kuvittelin itse. Jos olen osannut näytellä näin kauan melkein 40 ikään kunnes yksi asuntola ohjaaja sano huomaa että olen vaikea ADHD ihminen. Opin näyttelemä roolin avulla pääsemään työkeskus ryhmään takaisin ja selviytymään näyttelijä roolin avulla tulevaisuudessa kehitysvammaisten ryhmäkodissa iän myötä.
Näyttelyn avulla kehitysvamma puolella
2
100
Vastaukset
- Anonyymi
...se on tavallaan hieno suoritus, jatka vaan samaan malliin!
- Anonyymi
Lisäkseni minun täytyy näytellä Lievän älyllisen kehitysvamma ymmärrys taso koska olen psykologi testeissä jäänyt Heikkolahja tasolle eli väliinputooja olen älykkyys osamäärän suhteen ja täytyy oppia niin hyvin näyttelemään että olisi sama älykkyys taso kuin muilla Lievän älyllisen kehitysvamman saaneilla on ja se näytelmä roolin vetäminen vain silloin kun ohjaajat eivät ole näkemässä eli vain silloin ja minun täytyy näytellä että tykkään samoista asioista mistä muut Lievästi älyllisesti kehitysvamman saaneet ihmiset oikeasti tykkää vaikka itse tykkään lukea kehitysvamma diagnoosi kirjoja jotka lainaan kirjastosta eli näin ollen käytös häiriöt myös helpottuu koska tiedän mitkä sen aiheuttaa minulle.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981