Lapsenlapsi otti ohjat isoäitinsä yhtiössä ja ylimielinen asenne työntekijöitä kohtaa joita aina ja vain haettiin vuokrafirman kautta muutamaksi päiväksi kerrallaan.
Toimitusjohtajalla/ esimiehellä ei osaamista työn jakamisesta, esimies tehtävistä ja kohtelusta alaisiaan kohtaan. Räyski ja kommentoimassa toisten tekemistä puutteellisella opastuksella sähläten joka paikassa.
Irpack työpaikkana
16
1993
Vastaukset
- Anonyymi
Jokaisen on oppirahansa maksettava. Kokemusta tulee johtamisesta kun aika kuluu ja toimitukset viivästyy/ vähentyy. Isoäiti oli mukava ihminen ja poikansa J myös.
- Anonyymi
Niin olivat mukavia, t. L
- Anonyymi
Ihan kakara lapsenlapsi! Niin johtaja, niin johtaja ja olevinaan suuri minä .....
- Anonyymi
Onko sama sanaseppo kirjoittanut jokaisen viestin?
Tyylin perusteella on. Mikä on motiivisi? - Anonyymi
Hoh, hoh, hoijaa toimitusjohtaja.
- Anonyymi
Isoäiti ja J mukavia, siihen jäi.....
- Anonyymi
Miksi täällä mustamaalat Irpacin johtoa? Oletko saanut ikävää palautetta työntekijänä ja mahdollisesti suusi on tukittu työrauhan aikaansaamiseksi.
Olen työskennellyt muutaman kk:n Irpacissa isoäidin aikaan. Ja niin kiitollinen saamastani luottamuksesta. Poika oli myös kuvioissa ja nyt on pojanpoika, hienoa. Pidin heistä. Silloinkin siellä oli yksi hankala tyyppi työntekijänä, joka sai aikaan huonoa ilmapiiriä. Johdon edessä kyllä oli niin lipevä.
Hienoa kun yritys vielä toimii. Hae sinä muihin hommiin äläkä täällä vingu. Hyvää jatkoa Irpacille.- Anonyymi
Täällä kommentoitiin vain pojanpoikaa, jolla kasvuvuodet edessä tai lattiaan putoaminen.
Esimiehestä lähtee asenne työntekijöitä kohtaan .
- Anonyymi
Aikoinaan vuokranvälitysfirmasta kerrottiin useamman työntekijän valittavan pojanpojan käytöksestä. Oli vaikeuksia saada työntekijöitä sinne, ne jotka menivät. Eivät menneet toisten.
- Anonyymi
Edelleen mustamaalaus jatkuu, stana. Kommentoit sitten ketä vaan niin ei fiksua. Mene ja puhu pojanpojalle. Älä täällä paru.
- Anonyymi
On mennyt " herne nenuun" eli totuus kirpaisee 😂
Ei tarvitse henkilön kanssa olla enää tekemisissä, asia kerrottu hänelle, eri asia muistaa keneltä koska valittajia oli!
- Anonyymi
Älkää menkö tähän työpaikkaan, ihan hulluna toimintaa
- Anonyymi
Ei työsuojelua, eikä luottamusmiestä
- Anonyymi
Odottaako edelleen työntekijät ( vakkarit ja vuokrat) oven takana kunnes isä ja poika saapuvat töihin päästääkseen alkeelliseen pukuhuoneeseen rojujen sekaan vaihtamaan vaatteita?
- Anonyymi
Juoskaa karkuun tätä työpaikkaa
- Anonyymi
Tyly kohtelu työntekijöitä kohtaan, erittäin epäasiallinen " toimitusjohtaja" ja vetäjä. Iso kasvun paikka jos haluaa työntekijöitä taloonsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1044031Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv552266Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731591Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5954- 66824
- 20774
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117768Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49738- 62738
- 39732