Taas. Eläis nyt siellä onnellisessa vauvakuplassaan mutta kun ei pysty.
Maisa miuruttaa
Anonyymi
943520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 49 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 94
Vanhimmat
Leuka-eeva ei kommentoi. Nyt selvis Maiskun päivityksistä et hän on kaiken pahan alku.
Torppa yrittää hädissään pestä mustaa valkoiseksi ja syytellä muita omista törkeyksistään. 😠
Onko Maisa sitten ”leuka-Maisa” , kun nykyään teroittaa leukansa teräväksi ja pitkäksi? Kuvankäsittelyistä tulee mieleen, että Maisa ihailee Eevan ulkonäköä ja on hänelle ilmiselvästi kateudesta vihreä. Hyvätuloiset, ihanassa uudessa kivitalossa asuvat, fiksuilla ystävillä siunatut, kaunis Eeva ja hänen komea mister Turkunsa, taitavat aiheuttaa pönden emännässä ”maailman eniten” kateutta ja kaunaa 😉.
Ai jykeväleuka?
On kyllä kaunis ja onnellinen pariskunta. Maisaa veeituttaaaa
Kyllä! Raivostuttaa varmasti, kun uudessa kivitalossa asuu onnellinen perhe 🙂.
”Maiskun” päivityksistä ei nyt varsinaisesti selviä mitään varmasti 😄. ”Mätämunakin” vaihtuu tasaiseen tahtiin, rouvashenkilön kulloisenkin mielialan mukaan 😉. Milloin mitäkin, taitaa olla mottona.
Olen tippunut jo aikaa sitten kärryiltä että ketä ystäväänsä Maisa tarkoittaa. Kun jossain stoorissa näkyi joku Pauliina ja välillä syytellään tytärpuolensa äitiä. Ja kenen siis miestä väitetään yrittäneen pokata mutta tää mies olikin se joka lähetellyt viestejä Maisalle? Ja kenen kimppuun kävi siellä jäähallin pihalla syksyllä? Kuka voisi tehdä prosessikaavion tästä? :D
Missä päivityksessä Eevaa syytti? Eikös hän myös sitä jotain Pauliinaa syyttänyt kun sen kuvakaappauksen julkaisi?
No, jos vanhat merkit paikkansa pitävät, niin lähitulevaisuudessa kuullaan taas jotain, hänelle ei niin mairittelevaa, tietoa touhuistaan 🤔. Kovat on valkopesut hänellä. Muiden aktiivinen syyllistäminen meneillään. Hänessä itsessään ei tietenkään ole omasta mielestään mitään vikaa 🙄. Niistä salaperäisistä viesteistäkin, joita hänellä on todisteena ja muistakin asioista, lupaa ”jokupäivä” avautua 😶. Että tätä samaa taas…Nyt on ollut Leena Ylimutka hampaissa. Oli oikein kuvaa ja ajat, koska kyseinen toimittaja oli soitellut, se vaan oli kumma juttu, ettei soittaneen puhelinnumeroa ollut listassa. Mistään ei paljastunut, että juuri kyseinen toimittaja olisi soitellut. Onko Ylimutka nyt se ”yksi ja ainoa mätämuna” siis tällä kertaa?
Torppa on myös kova antamaan toimintaohjeita oikeille toimittajille 😂. Mitä saa hänestä kirjoittaa ja mitä ei 🤣.
…ja miten kuuluu kirjoittaa yhteiskunnallisesti vastuullisesti. Tähänkin antaa ohjeita, kaikkitietävä, maailman kaikkein eniten toimittajien työstä tietävä, Maisa Torppa.
Niin odotan että Leena ja Panu taas kertoo meille mitä tää sekopää seuraavaksi tekee.
Onko tämä se nainen, joka seurusteli "perhetutun" kanssa, samalla, kun suunnitteli häitään rikkaan miehen kanssa?
Juuri se! Sama joka kuvittelee olevansa tuhansien fanittama ja yhtä monen kadehtima superkuuluisa kaunotar.
Tämän perhetutun mielestä, Latvala oli myös hänen hyvä kaverinsa jonka tunsi hyvin 👍. Latvala vaan ei tuntenut kyseistä perhetuttua lainkaan 😄.
Taidatte olla tälläkin palstalla Ylimutka ja Hörkkö kirjoittelemassa? En ihmettelisi yhtään. Olisi juuri teidän tasolle sopivaa.
Maisakin tuli kirjoittamaan
Nii’ih , mietipä sitä 😆.
Tämä on käynyt pitkään munkin mielessäni. Laitoin muuten aloituksen jossa joku voi kertoa juorutoimittajista juoruja, mahtaakohan mennä läpi. Tasapuolisuuden kiintiö.
Mikä kaunotar? Harvalla kolmekymppisellä on noin kuluneen näköinen iho
Niin... Kovasti erilaisia ovat ne kuvat, jotka on otettu tilanteissa, joissa Maisa ei ole hoksannut poseerata, saatikka meikata ja kammata. Ei ole voinut käyttää suodattimia ja ei ole voinut retusoida julkaistuja kuvia. Ne Seiskan toimittajan ottamat kuvat Maisan pakkotyön ulkopuolella ovat oiva todiste :D.....
kallion sossun luona on totuttu näkemään puliakkoja ja ukkoja..
Kyllä se niin on, että käsittelemättömissä kuvissa kyseinen ”mediapersoona”, on ihan samannäköinen, kuin muutkin neljän ruuhkassa tarpovat tavikset.
Kovasti ovat mollaajat kiinnostuneita Maisan elämästä. Seuraavat silmä tarkkana häntä.🧐
Tätä nykyä, Maisaa on mielenkiintoista seurata. Ei ole tullut vastaan lähiaikoina yhtään tällaista toista julkimoa, joka olisi onnistunut noin loistavasti sössimään elämäänsä, nuoreen ikäänsä nähden. Miljonäärikin luikahti kynsistä, kun ei ymmärtänyt perhetutun kanssa vehtaamista. Silloin kun kyseinen julkimo alkoi seurustella Latvalan kanssa, tuli heitä vähän seurattua. Nyt tulee seurattua Maisaa enemmän ihan sen takia, että joutuuko hän vastuuseen teoistaan vai pääseekö niinkuin koira veräjästä, samalla tavalla kuin silloin, kun valehteli syyttömän ex-aviomiehensä melkein murhasta vankilaan. Oli vieläpä avaintodistajana.
Kenenkään paheksujien ei ole pakko seurata Maisan, eikä muidenkaan julkkisten elämää. Mutta, kiinnostus (=uteliaisuus) on kuitenkin kova.
Totta! Harvoin on seurattavana noin mielenkiintoinen elämä, kuin tällä "kaunottarella"!
Elämä Maisalandiassa voittaa kaikki saippuasarjat.
Eikös nämä julkisuudessa roikkuvat juuri sitä toivo, että heistä ollaan kiinnostuneita?
Toiset ovat ihailtuja ja esimerkillisiä, toiset sitten taas ihan jotain muuta.
Torppa taitaa olla tätä nykyä enenmän sellainen vihailtu 😉.
Maisuli olisi varmasti mielellään Toyotan mestaruusjuhlissa, mutta vaihtoi rahan rakkauteen ja alkoi perhetutun kotiäitirouvaksi.
Noin siinä käy, kun ei hallitse himojaan. 😉
Kyllä se nyt kuule, on melkein pakko seurata Maisan elämää. Sen verran näkyvästi ovat lehtiotsikot huutaneet kyseisen ”maailman eniten parhaan äiti- ja äitipuoli-ihmisen” touhuista. Onhan tuollainen kiinnostavaa. Rouvalla on, sanalla sanoen suttuinen historia, eikä nykyisyyskään kovin puhtoiselta näytä. Rouva osaa kyllä puhua itsensä luikkaasti pois asioiden yhteydestä ja syytellä muita sujuvasti. Kuinka kauan pelkällä puhumisella pystyy itsensä puhdistamaan? Se jää nähtäväksi. Kaikenmaailman auktoriteettien selän taakse rouva myös mielellään menee: Tiedelehdet kysyvät kuulumisia ja ihmettelevät muiden toimittajien käytöstä, joku psykologi soittelee ja diagnisoi (Sahran) valehtelijaksi, jonkun rallikuskin vaimokin ihmettelee…no jotakin…lääkäri kehoittaa riskiraskaan Kreikan lomalle korona-aikana, parhaat lakimiehet hoitavat milloin mitäkin asioita, koska todisteet, kuvat, viestit ja videot ovat tallessa joka keissistä, joissa rouvaa on ” kiusattu, paneteltu ja vongattu. Sitä oikeusjuttua tässä odottelen, milloin rouva vetää Latvalan kirjastaan oikeuteen 🤔. Ainiin, eikös terapeuttikin sanonut rouvalle, kun rouva mietti Mikin kanssa naimisiin menoa että: kyllä nyt, Maisa, meet naimisiin 😄! Ja pitihän Maisan mennä, kun käskettiin, eikö niin?
"Ainiin, eikös terapeuttikin sanonut rouvalle, kun rouva mietti Mikin kanssa naimisiin menoa että: kyllä nyt, Maisa, meet naimisiin 😄!"
Terapeutti ei koskaan kehota kyllä moiseen. Siinähän voisi syyttää ongelmissa terapeuttia että "sehän käski!"
Mä siis seuraan näitä julkkisen seuraajia ja ihmettelen miksi heidän on niin vaikeaa elää omaa elämäänsä ja jättää muut rauhaan, se vasta jotenkin sairasta on.
Ehkä trollitoimittajilla on jokin pakkokiintiö julkkisten faneille saada kohteita. Nyt menee vaan tosi huonosti, kun pitää pakkosyöttää vain noin kolmea ehdokasta.
Rakkaus voittaa aina rahan. Elämä ilman rakkautta ei ole yhtään mitään.
Maisan kohdalla vaan ei pidä paikkaansa, koska yleisesti tiedetään, ettei Maisa pysty rakastamaan mitään muuta kuin itseään ja juuri sitä rahaa!
Niin ja eikösTorppa viime vuonna, niissä surkuhupaisissa pikkujouluissa, ennen tapetilla ollutta puukkohippailua, julistanut todistajien kuullen, että vihaa uusperhe-elämäänsä? Katui eroa Jari-Matin kanssa, kuumotteli tulikuumaa lentäjää, vikitteli kaason miestä, tosin huonolla menestyksellä, juoksi metsään piiloon kun sai pakit? Kaikkensa yritti, että kaason mies olisi hänet ottanut, vähän tähän tyyliin: miksi sinä vaimostasi välität, kun tässä olis parempaakin tarjolla... Tosin yritti narrata kiinni jäätyään, että kaason mies olisi häntä VUODEN vongannut 🤥. Viestejäkin oli kuulemma todisteena 🙄, missään niitä vaan ei ole näkynyt...Kaaso miehineen vaikuttaa onnelliselta pariskunnalta, suloinen lapsikin heillä on. ei tuohon suhteeseen mahdu yhtään munahaukkaa sotkemaan pasmoja.
munahaukka... pikemminkin munaharakka.. joka on kaiken bling bling kiiltävän ja luottokorttien perään :)
Hyvin kiteytetty 👏.
16:29!
Jos Maisa pystyy rakastamaan vain rahaa (sinun mielestäsi), niin Mikolla sitä täytyy sitten olla.💰💰
Tuskin Mikolla rahaa tuhlattavaksi on, mutta emäntä taitaa olla nyt kunnolla jumissa uusperheessään. Tuli ero, yllättäin ja pyytämättä miljonääristä, niin ei tainnut olla muuta saatavilla kuin pilinsä vietävissä oleva salarakas. Siis se sama "Jari-Matin hyvä kaveri, joka oli häihinkin kutsuttu" ja jonka avioliittoa Torppa yritti "pelastaa" 😊. Tekisi mieli sanoa, että niin makaa kuin petaa ja sitä saa mitä tilaa. Torpan elämä ei ole tainnut viimeisinä parina vuotena olla kovinkaan herkkua 😨.
Siltä se varmasti vaikutti alkuun. Maisukka vissiin luuli iskeneensä it-miljunäärin mutta totuus tuli sitten esiin pieninä paloina, ja lopulta oltiin jo hätäiseen rynnitty naimisiin. Piti saada nopeasti uusi sponsori arkea rahoittamaan, tosin nyt kävi vähän heikompi tuuri kun sitä luksusta ei tule ovista ja ikkunoista, eikä arki sisällä ykkösluokan lentoja paratiisiin.
Sanoin heti perhetutun tultua julkisuuteen, että Maisuli "äkkirakastuu" tähän tyyppiin heti kun ero Latvalasta on varma juttu, ts. Latvala ei enää usko siihen bullshittiin ja dumppaa Haisulin. Ja kappas, meni kuukausi, kunnes Maisukka antoi haastattelun, jossa hän kertoi, miten oman parisuhteensa (täysin aiheettomasti) hajottua yhtäkkiä rakastui tähän häntä tukevaan ystäväänsä, jonka avoliittoa hän oli kovasti yrittänyt pelastaa, ja jonka lasta hän oli ollut yökausia vahtimassa. Tuon eukon jutut on niin nähty, ja kaikki on niin läpinäkyvää.
onnellisuus universumin suurimmassa rakkaustarinassa paisunee kun nuo rikosilmot ehtivät käräjille asti ja erimoisia tuomioita alkaa napsahdella vähän sieltä sun täältä.
Rikostuomiot tekevät aina myös hyvää nettibusinekselle ja tietysti oma rakas lohduttaa vähintään timanttisin käädyin tai jopa uudella rakkausvaavilla..
Maisa on onnellinen, mutta yksi yrittää epätoivoisesti väittää jotain muuta.
Torppa tykittää valheillaan toimittajia, eli paljastuksia on tulossa tästä "hyvästä" ihmisestä. Edelleen odotamme sitä oikeaa totuutta. Kohta nähdään, kuka on Maisa Torppa!! 🤗
Se on täyttä faktaa, että aina kun Torppa äityy maalittamaan vaikka toimittajia, ex-ystäviä, Latvalaa, ex-työkavereita (noita kiusaajia) ym. niin juttua on pian lehdissä. Mutta ei hädänpäivää, kiltillä Maisalla, joka ei mielestään ole koskaan tehnyt mitään pahaa, on todisteet tallella!!! On kuvat, viestit ja videot, jotka sitten "jokupäivä" tuodaan julki 😊. Odotellaan rauhassa sitä "jokupäivää", kyllä se varmasti vielä tulee, kun Maisa kerran rehellisyyden perikuvana niin sanoo...vai?
Kyllä "Kaunis ja rehellinen" saippuasarja jatkuu!
Kuka yksi? Meitä on monta joita ihmetyttää miten rouva itse suhtautuu yliolkaisesti moniin rikosilmoituksiin joita hänestä on tehty? Odotellaanpa. On tulossa isoja uutisia jos vanhat merkit paikkansa pitää.
Älä pidätä hengitystäsi sitä odotellessa 🤗 Mä luulen ennemminkin, että poliisi on ystävämme -Ylimutka on aika nesteessä pian…
Tuskin on 😂.
Mollaajat ovat kovasti koukussa Maisaan.
Me kaikki fanitamme, kadehdimme ja ihailemme Maisa Torppaa!!!!!
Näin teemme! Maisa on niin superhyvä esimerkki nuoremmilleen näyttäessään, miten elämässä pärjätään!
Kuka pelastaisi vauvan? Torppa käy kuumana, kun on juttua TAAS tulossa!
Ei taida juttua olla tulossa. Mutta Ylimutkalla taitaa olla retki poliisilaitokselle edessä.
Eipä taida olla…
Kiva, että niin monesta mollaajasta on tullut Maisan vannoutunut ihailija.
Ovat hoksanneet olleensa aiemmin väärässä..👍
Outoa, että puhut mollaamisesta. Ihan esillä olleista asioista tässä on keskusteltu ja spekuloitu. Oikeastaan kukaan ei ole ”mollannut”.
Mitä ihmeen mollaamista nyt Maisassa olisi?
Esimerkillinen, menestynyt ja varakas kaunotar! 👸
Hyvämaineinenkin vielä!
Teidän nykyisten Maisan ihailjoiden entisiä mollaavia kommentteja on Suom24 täynnä. Mutta, onneksi olette nyt kääntäneet suunnan ja olette ryhtyneet Maisan ihailijoiksi.
Huomasitte vihdoin ja viimein olleenne aiemmin väärässä.
Nyt olet ymmärtänyt kaiken ihan väärin 😉.
Puhtoinen, luonnollinen, rehellinen ja hyvämaineinen Maisa, ansaitsee kaikkien ihailun!!
Mahtaa sua reppana vituttaa 😂😂😂😂
Sanoman toimittaja haluaa kuolla.
Leikkaa kurkkusi auki
No, ohoh 🧐. Otapa lääkkeesi ☝️.
Kansainvälinen kuuluisuus, kaikkien ihailema ja kadehtima Maisa Torppa on aina kuumentanut tunteita! 😉
Eiks maisa olekin luonnollinen, kaunis ja älykäs, siis kertakaikkiaan ihana!
ON!!!!
Taisi olla Latvalalle varsinainen onnenpotku, että Maisa halusi vaihtaa "parempaan". Nyt on todella menestynyt tallipomo ja näyttää onnelliselta. Ei ehkä olisi tuo onnistunut, jos huomiota vaativa Maisa olisi ollut mukana kuvioissa.
Niin ja Latvalalla on kaunis tummatukka kainalossaan 💃🏽. Mahtaako katkera Maiskukka olla jo tietoinen asiasta?
Jari-Matti Latvalasta ei olisi tullut Toyotan tallipäällikköä, jos olisi jatkanut ex-kihlatun kanssa. Mitään mainehaittoja ei olisi suvaittu.
…onhan sekin jo jotain, kun rallikuskin morsian saa porttikiellon ralleihin. Ei tuollaista sanktiota ihan kevyesti saada…
Maisuli on niin suosittu ja haluttu! ;)
Voihan sitä kateutta esiintyä rallipiireissäkin. Kukapa sen tietää. Kaunis nainen on aina kateuden kohde.
Jos Maisuli kiukkuaa ja uhriutuu, jotain ikävää hänestä on tulossa ilmi.
Varmasti perhetuttuskaa myös kiukuttaa exän uusi huippupesti.
Vauvan puolesta jopa pelottaa maailman onnellisin puukkohippas-äitsykkä. Tollaselle narsullehan vauva on vain valkopesuväline ja kulisseissa luultavasti lapsi on elämän pilaaja. Kun nyt ei saa uutta perhetuttua pokattua ja ulkonäkökin kulahti.
Mollaajatkin voisivat elää ihan omaa ihanaa elämäänsä, eivätkä Maisan ja hänen perheensä elämää.
Niin tehdäänkin, ja hupia siihen tuo Maisa Torppa keksimillään jutuilla universumin onnellisemmasta avioliitosta!!
Monelle on hupia se, kun onneton tavis kertoo olevansa Universumin onnellisimmassa parisuhteessa.
Eihän Torppa ole mikään tavis, vaan kuuluisa ja kadehdittu, hyvämaineinen supernainen! 😉
Maisan tietäen ihmettelen miten kauan Mikko katselee tuota kalkkunaa vierellään, ihmeen kauan kuitenkin jo?
Aloittaja miuruttaa. Eläisi vaan onnellisena siellä omassa lähiökuplassaan. 🎈
Mutta, ei pysty.
Mitä ihmettä tarkoittaa "miuruttaa"? En ole koskaan kuullut moista ilmaisua.
Moni tavis kertoo elävänsä onnellisessa parisuhteessa,, vaikka totuus on ihan muuta.
Kun omat asiat ovat sekaisin, niin iskevät pilkkakirveensä johonkin julkkikseen.
Ei ole taviksilla tarvetta roikkua julkisuudessa ja valehdella asioistaan, kuten jo unholaan painuvalla kiertopalkinnolla.
Ilkeämielisillä taviksilla on tarve roikkua keskustelupalstoilla haukkumassa milloin ketäkin julkkista. Sekä kertoilla heistä valheellisia asioita.
Sinut jo tunnistetaan. Miksi roikut palstoilla haukkumassa kirjoittajia? Tee välillä jotain hyödyllistä. Yksinäinen olet. Sääliksi käy.
🤣 Joillakin on päivän hupi lukea juorupalstoja ja haukkua taviksia! Kummat on niitä reppanoita? Joitakin kiinnostaa vain tyrkkyjen asiat, ja toisia kiinnostaa kovasti molemmat! 😂😂
Vastaus sinulle kello 16;21!
Täällä ei haukuta yhtäkään fiksua tavista. Ainoastaan pahansuopaiset 👿 tavikset saavat ansaitusti arvostelua osakseen.
Hoh hoijaa älykästä jutustelua. Antakaa Maisan nyt sohlata ihan rauhassa, pitäähän lapsenkin tehdä omat virheensä oppiakseen niistä jotain.
Maisa on joka anopin toiveuni.
Jo olisi pitänyt oppia, mutta taitaa hullummaksi vaan mennä.