Hyvä Esko näytit närhen ne Renaz Ebrahimi

Harvinaisen tyhmää puhetta Renaz Ebrahimi! Jos tämä on näiden "viisaiden" ajatusmaailma niin voi hyvät hyssykät.

11

927

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoin ajattelen minä..hyvä Esko

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hulluja ne on kaikki. Tuntuu koko Yle olevan.

    • Anonyymi

      Yle voi parantaa keskustelu tasoa. Esko kommentoi hyvin nenäpäivä jne, kun tämä Renaz Ebrahimi vaahtosi vieressä t ä y s i n pihalla kuin rappuralli.!!

    • Anonyymi

      Eskolle pointsit!! Nykyään mennyt älyttömästi tuo juttu..Esko näytti ibrahimille mistä kana pissii.

      • Anonyymi

        Esco voisi guunnella Amerikan räppiä N sitä ja Näytä.antaa niiden Nsaanaa käyttää, teille se ei vittusaatana edes kuulu


    • Anonyymi

      Suomen koululaisten ja päiväkotilasten vilpitön pyrkimys on nenäpäivän merkeissä edistää mm. Lähi-idän, Afrikan ja Etelä-Amerikan lasten terveyttä ja hyvinvointia. Mahtavat lapset ihmetellä saadessaan kuulla olevansa rasisteja.
      Renaz Ebrahimi ja muu woke- väki opettelee ulkoa kollegoidensa Brasilian, USA:n ym. oikeisiin rasisteihin kohdistaman kritiikin ja ottavat maalituksen kohteeksi suomalaiset ikään ja sukupuoleen katsomatta. Ollakseen sankareita Ebrahimi ym. tarvitsevat roistot ja siihen näille meitä paremmille ihmisille sopii hyvin Suomi ja suomalaiset.
      Ebrahimistä perussuomalainen puolue sai vetoapua, jollaisesta Halla-aho, Hakkarainen, Huhtasaari ja Purra ovat voineet vain haaveilla. Woke- agitaattorien olisi varmaan syytä tulla julkisuuteen ja pyytää anteeksi suomalaisiin kansana kohdistamiaan rasistisia syytöksiä.

      • Anonyymi

        Juuri näin pitäisi Renaz Ebrahimi ja muu woke- väen toimittava! Tähän porukkaan kuuluu Yle-aamu tv,ssä loppu viikosta ollut nuori älykkö myös.


      • Anonyymi

        Mietityttää joskus nuo hyväntekeväisyysjutut,minä lahjoitin muutaman kympin eräälle järjestölle 30vuotta sitten,olen menneitten vuosien aikana saanut sieltä julkaisuja, joihin rahani luultavasti menivät,.eivät menneet lapsille.


    • Anonyymi

      Semmosia ne hullut on

    • Anonyymi

      Afrikkalaisten viemisellä orjiksi Lähi-idän maihin on yli tuhatvuotinen histora. Lähi-idän ja Afrikan orjakauppiaat opettivat mm. eurooppalaisille kollegoilleen metkut ja tuottava yhteistyö orjien viemiseksi Amerikkaan ja Eurooppaan alkoi. Lukemattomat ruskeaihoiset ovat orjakauppiaiden ja-omistajien ja mustaihoiset heidän orjiensa jälkeläisiä. Toki myös lukemattomat mustaihoiset ovat orjakauppiaiden jälkeläisiä.
      Afrikassa orjuus oli merkittävä liiketoiminta jo ennen kuin kauppiaat laajensivat markkinoitaan esim. Lähi-itään. Saudi-Arabiassa orjuus kiellettiin vuonna 1962 ja Etiopiassa oli vielä 1930- luvulla yli 2 miljoonaa orjaa. Nykyisin orjia lasketaan olevan 25-40 miljoonaa ja se yritystoiminta kukoistaa lähinnä Aasiassa ja Afrikassa.
      Suomesta vietiin isonvihan aikaan yli 20.000 ihmistä orjiksi Venäjälle. Suomi ei ole koskaan kuulunut orjuuttajavaltioihin. Orjuuden kaltaisia olosuhteita on viime vuosina ilmennyt mm. pizzaravintoloissa, siivousalalla ja maahan tuotujen prostutioitujen kohdalla. Sekään ei ole suomalainen ilmiö.
      Renaz Ebrahimi ja muut woke- politrukit sivuuttavat omat juurensa, muuttavat orjuuden valkoihoisten luomukseksi, toistavat USA- kollegoidensa julistuksen ja koplaavat Suomen ja suomalaiset siihen kaikkeen syyllisiksi. Kuvaavaa on päiväkotilasten ja koululaisten nenäpäivätoiminnan leimaaminen rasismiksi.
      Kysykääpä Afrikka- tai Lähi-itä- taustaiselta ystävältänne, onko hänen suvussaan ollut orjakauppiaita ja/tai orjanomistajia. Jos on ollut, selvittäkää, onko orjavalikoimaan kuulunut valkoihoisia - kenties jopa Venäjän kauppiailta ostettuja suomalaisia. Kuinka moni joutuu toteamaan "suku on pahin"?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      127
      5289
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      189
      4986
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3474
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      108
      2998
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      25
      2341
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      239
      1789
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      3
      1410
    8. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      108
      1364
    9. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1345
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      139
      1065
    Aihe