Hyvä Esko näytit närhen ne Renaz Ebrahimi

Harvinaisen tyhmää puhetta Renaz Ebrahimi! Jos tämä on näiden "viisaiden" ajatusmaailma niin voi hyvät hyssykät.

11

942

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoin ajattelen minä..hyvä Esko

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hulluja ne on kaikki. Tuntuu koko Yle olevan.

    • Anonyymi

      Yle voi parantaa keskustelu tasoa. Esko kommentoi hyvin nenäpäivä jne, kun tämä Renaz Ebrahimi vaahtosi vieressä t ä y s i n pihalla kuin rappuralli.!!

    • Anonyymi

      Eskolle pointsit!! Nykyään mennyt älyttömästi tuo juttu..Esko näytti ibrahimille mistä kana pissii.

      • Anonyymi

        Esco voisi guunnella Amerikan räppiä N sitä ja Näytä.antaa niiden Nsaanaa käyttää, teille se ei vittusaatana edes kuulu


    • Anonyymi

      Suomen koululaisten ja päiväkotilasten vilpitön pyrkimys on nenäpäivän merkeissä edistää mm. Lähi-idän, Afrikan ja Etelä-Amerikan lasten terveyttä ja hyvinvointia. Mahtavat lapset ihmetellä saadessaan kuulla olevansa rasisteja.
      Renaz Ebrahimi ja muu woke- väki opettelee ulkoa kollegoidensa Brasilian, USA:n ym. oikeisiin rasisteihin kohdistaman kritiikin ja ottavat maalituksen kohteeksi suomalaiset ikään ja sukupuoleen katsomatta. Ollakseen sankareita Ebrahimi ym. tarvitsevat roistot ja siihen näille meitä paremmille ihmisille sopii hyvin Suomi ja suomalaiset.
      Ebrahimistä perussuomalainen puolue sai vetoapua, jollaisesta Halla-aho, Hakkarainen, Huhtasaari ja Purra ovat voineet vain haaveilla. Woke- agitaattorien olisi varmaan syytä tulla julkisuuteen ja pyytää anteeksi suomalaisiin kansana kohdistamiaan rasistisia syytöksiä.

      • Anonyymi

        Juuri näin pitäisi Renaz Ebrahimi ja muu woke- väen toimittava! Tähän porukkaan kuuluu Yle-aamu tv,ssä loppu viikosta ollut nuori älykkö myös.


      • Anonyymi

        Mietityttää joskus nuo hyväntekeväisyysjutut,minä lahjoitin muutaman kympin eräälle järjestölle 30vuotta sitten,olen menneitten vuosien aikana saanut sieltä julkaisuja, joihin rahani luultavasti menivät,.eivät menneet lapsille.


    • Anonyymi

      Semmosia ne hullut on

    • Anonyymi

      Afrikkalaisten viemisellä orjiksi Lähi-idän maihin on yli tuhatvuotinen histora. Lähi-idän ja Afrikan orjakauppiaat opettivat mm. eurooppalaisille kollegoilleen metkut ja tuottava yhteistyö orjien viemiseksi Amerikkaan ja Eurooppaan alkoi. Lukemattomat ruskeaihoiset ovat orjakauppiaiden ja-omistajien ja mustaihoiset heidän orjiensa jälkeläisiä. Toki myös lukemattomat mustaihoiset ovat orjakauppiaiden jälkeläisiä.
      Afrikassa orjuus oli merkittävä liiketoiminta jo ennen kuin kauppiaat laajensivat markkinoitaan esim. Lähi-itään. Saudi-Arabiassa orjuus kiellettiin vuonna 1962 ja Etiopiassa oli vielä 1930- luvulla yli 2 miljoonaa orjaa. Nykyisin orjia lasketaan olevan 25-40 miljoonaa ja se yritystoiminta kukoistaa lähinnä Aasiassa ja Afrikassa.
      Suomesta vietiin isonvihan aikaan yli 20.000 ihmistä orjiksi Venäjälle. Suomi ei ole koskaan kuulunut orjuuttajavaltioihin. Orjuuden kaltaisia olosuhteita on viime vuosina ilmennyt mm. pizzaravintoloissa, siivousalalla ja maahan tuotujen prostutioitujen kohdalla. Sekään ei ole suomalainen ilmiö.
      Renaz Ebrahimi ja muut woke- politrukit sivuuttavat omat juurensa, muuttavat orjuuden valkoihoisten luomukseksi, toistavat USA- kollegoidensa julistuksen ja koplaavat Suomen ja suomalaiset siihen kaikkeen syyllisiksi. Kuvaavaa on päiväkotilasten ja koululaisten nenäpäivätoiminnan leimaaminen rasismiksi.
      Kysykääpä Afrikka- tai Lähi-itä- taustaiselta ystävältänne, onko hänen suvussaan ollut orjakauppiaita ja/tai orjanomistajia. Jos on ollut, selvittäkää, onko orjavalikoimaan kuulunut valkoihoisia - kenties jopa Venäjän kauppiailta ostettuja suomalaisia. Kuinka moni joutuu toteamaan "suku on pahin"?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe